Масштаби вилову риби в Середземному і Чорному морях скоротилися вперше за десятиліття

Масштаби вилову риби в Середземному і Чорному морях скоротилися вперше за десятиліття
180154 ПЕРЕГЛЯДІВ

За останні чотири роки в Середземному і Чорному морях масштаби вилова риби стали скорочуватися. Це перші хороші новини з регіону, де протягом кількох десятиліть морські екосистеми і рибні ресурси серйозно страждали від діяльності людини. Про це повідомляють автори нової доповіді «Стан рибальства в Середземному і Чорному морях», підготовленою під егідою Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО).
У доповіді зазначається: при тому, що 75 відсотків рибних запасів в цих двох морях, як і раніше, виловлюється, за період 2014-2018 років цей показник знизився більш ніж на 10 відсотків. А згідно з нещодавно проведеним аналізом, за час, що минув після публікації останньої доповіді ФАО в 2018 році, кількість рибних запасів з відносно високою біомасою подвоїлася.

Наприклад, в Середземному морі ознаки відновлення показує популяція східно-атлантичної мерлузи. Ще один приклад - калкан, коефіцієнт експлуатації якого знижувався протягом останніх чотирьох років, і як результат відновлювалася біомаса його нерестового стада.
«Управління з розумом приносить користь не тільки рибним запасам, - сказав Іслем бен Айед, Президент Туніської асоціації розвитку кустарного рибальства. - раціональне рибальство в Середземному і Чорному морях означає збереження робочих місць, забезпечення населення здоровими продуктами харчування і збереження для майбутніх поколінь культурної спадщини наших прибережних громад».
Загальна щорічна економічна цінність рибних господарств в регіоні оцінюється в 9,5 млрд. доларів. Тільки на риболовецьких судах в цьому регіоні зайнято 225 000 чоловік. За оцінками, рибальство слугує джерелом доходу для 785 000 жителів цих регіонів. У деяких країнах, включаючи Туніс, Хорватію і Марокко, рибалки складають 10 відсотків загального населення.

Як відзначають автори доповіді, більше половини робочих місць в галузі припадає на невеликі рибальські господарства, їм же належить 87 відсотків риболовецьких суден. Однак їх частка в загальному улові становить лише 15 відсотків. До того ж, дрібні власники отримують лише 30 відсотків прибутку. Причому ці працівники набагато менше захищені від надзвичайних ситуацій, таких як пандемія COVID-19. Тому їм потрібна державна підтримка, включаючи страхування на випадок безробіття.
З'ясувалося також, що рибальський сектор стрімко «старіє»: майже половина працівників - старше 40 років, а молоді рибалки - молодше 25 років - становлять лише 17 відсотків.
Експерти рекомендують державам Середземномор'я та Чорноморського регіону підтримати цю галузь, яка страждає ще й в результаті руйнівного впливу на морське середовище кліматичний змін і діяльності людини.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео