Право власності: Як правильно оформити квартиру, до кого звертатися, які документи потрібні?

Право власності: Як правильно оформити квартиру, до кого звертатися, які документи потрібні?
27396 ПЕРЕГЛЯДІВ

Будь-які дії з нерухомістю - процес досить клопіткий та витратний. Як зробити все правильно, попередити допущення помилок та правильно оформити всі документи на квартиру розповіла Марина Златєва, заступник директор Бердянського МЦ БВПД.

КВАРТРА В НОВОБУДОВІ

З чого почати, якщо людина оформлює документи на квартиру в новобудові? По-перше, необхідно оформити технічний паспорт. Підготувати цей документ може не лише БТІ, але і приватне підприємство, яке отримало відповідне підтвердження кваліфікації - сертифікат.
Для цього треба продати заяву на проведення технічної інвентаризації, до якої прикріпляються копія паспорта і ідентифікаційного коду, інвестиційний договір, - той, який підписувався із забудовником, доповнення до нього, акт прийому-передачі квартири. Оскільки кожен випадок індивідуальний, до цього списку можуть додатися додаткові документи.

Законодавчий термін підготовки документу - один місяць. По-друге, вже з виготовленим техпаспортом треба звернутися до нотаріуса або в органи місцевого самоврядування, центр надання адміністративних послуг із заявою про реєстрацію права власності на квартиру в новобудові.
При цьому треба подати такий пакет документів : паспорт громадянина України; ідентифікаційний номер; договір, підписаний із забудовником, і усі доповнення до нього; акт прийому-передачі квартири; документи від забудовника, які підтверджують, що об'єкт ввели в експлуатацію і присвоїли йому поштову адресу; довідку повного розрахунку із забудовником.

Пакет документів може розглядатися до п'яти робочих днів. Після чого нотаріус або державний реєстратор запросить майбутнього власника квартири до себе і представника забудовника для проведення реєстраційних дій. У результаті власник квартири отримає виписку з державного реєстру.

ВТОРИННИЙ РИНОК

Найчастіше реєстрація права власності на квартиру, придбану на вторинному ринку нерухомості, відбувається в момент підписання договору купівлі-продажу у нотаріуса.

Для цього продавець готує наступні документи: паспорт громадянина України; ідентифікаційний номер; документ, який підтверджує право власності на квартиру продавця; техпаспорт квартири, внесений в державний реєстр (можна отримати в БТІ); звіт про оцінку об'єкту нерухомості(дійсний упродовж шести місяців); довідку про склад сім'ї(узяти її можливо в ЦНАПі, і дійсною вона вважається упродовж 10 днів); якщо нерухомість купувалася в шлюбі, то треба письмовий нотаріальний дозвіл чоловіка/дружини на продаж і копію свідоцтва про шлюб/розлученні; квитанція, що підтверджує оплату адміністративного збору; квитанція про оплату довідки з Державного реєстру; довіреність - якщо продажем займається не власник, а довірена особа.
Важливо! На момент продажу квартири в ній не повинно бути зареєстрованих осіб, включаючи колишніх власників, їх родичів або дітей.

Покупець повинен надати наступні документи: паспорт громадянина України; ідентифікаційний номер; письмову нотаріальну згоду іншого з подружжя на угоду; свідоцтво про шлюб. Після цього нотаріус ретельно перевіряє усі документи, готує договір купівлі-продажу, призначає певну дату і час, запрошує продавця і покупця, а також їх подружжя або співвласників об'єкту нерухомості. Наступний етап - безпосередньо проведення угоди, після якої нотаріус вносить відповідні зміни в єдиний державний реєстр нерухомості. У результаті покупець отримує виписку з цього реєстру і договір купівлі-продажу, які і є документами, що встановлюють право власності.

Як оформити квартиру, що дісталася у спадок?

Якщо об'єкт нерухомості дістався людині у спадок, то на нього також потрібно оформити право власності.

Документом, що підтверджує право власності на квартиру, що перейшла у спадок, являється свідоцтво про право на спадок. Для цього треба звернутися із заявою до нотаріуса(приватного або державного), який заведе спадкову справу. Цивільним кодексом України передбачено, що зробити це треба упродовж шести місяців з моменту смерті спадкодавця. Також треба підготувати наступний пакет документів : заповіт(за наявності); свідоцтво про смерть спадкодавця, довідка про причину смерті; документи, що підтверджують право власності померлого на квартиру; документи, що підтверджують родинні зв'язки із спадкодавцем; довідка про склад сім'ї і останнє місце проживання спадкодавця; технічний паспорт, внесений в реєстр. Якщо усі документи зібрані і подані в строк, нотаріус видає людині посвідчення про право на спадок.
Відповідно до законодавства України нотаріус в день видачі свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно проводить держреєстрацію прав в Державному реєстрі речових прав і вносить в нього відомості про перехід права власності на ім'я спадкоємця.

Важливо! Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту його державної реєстрації.Переоформлення квартири - це стандартна процедура, але в ній потрібно бути уважним, адже ніхто не застрахований від випадків шахрайства і людської несумлінності. Досвідчені юристи просять завжди чітко дотримуватися всіх правил процедури оформлення документів на квартиру, а також перед операцією перевіряти, чи немає боргів по комунальних платежах по квартирі, чи всі попередні власники виписані і звернути увагу на цілісність пломб на лічильниках світла, газу і води.

Теги: безоплатна правова допомога,право власності, оформити квартиру, документи на квартиру, отримання спадщини, нерухомість

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео