Вантажоперевізників готують до підвищення цін

213798 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Міністерстві інфраструктури оголосили про підвищення цін на вантажні перевезення, які мають набрати сили вже скоро. В “Укрзалізниці” заявили про готовність до підвищення тарифів, про що повідомив заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер.

Під час проведення круглого столу Європейської бізнес-асоціації Володимир Шульмейстер, що є заступником міністра інфраструктури, повідомив про те, що “Укрзалізниця” висловила готовність до підвищення тарифів на вантажні перевезення, які наразі не є економічно обґрунтованими. Підвищення має проходити поступово. Для порівняння Шульмейстер навів ціни на перевезення в Україні, Білорусі та Польщі: перевезення вантажу 1 тонни на 1 кілометр в Україні сягає лише 1 цента, у Білорусі ця ж послуга коштує більше 2 центів, а у Польщі — понад 11 центів.

За словами урядовця, протягом двох років вантажні перевезення залізницею працювали за дотаційною системою.

Нинішнім завданням є структурна зміна тарифоутворення. У поточному році, починаючи з лютого, тарифи на вантажні перевезення збільшили вже вдвічі. Наразі у міністерстві повідомляють про чергову хвилю подорожчання, яке передбачили на кінець поточного-початок 2016 року.

Мої відео