Сирна проблема в Україні

Сирна проблема в Україні
31557 ПЕРЕГЛЯДІВ

Останнім часом динаміка цін на тверді сири не радує споживачів, а виробники зі свого боку скаржаться на труднощі функціонування на ринку. У чому полягає сирне питання в Україні розглянемо далі.

Ціна на «бутербродний» продукт за останній місяць перевалила позначку у 300 гривень за кілограм. Зростання вартості перевищило 5%. За словами спеціалістів, така несприятлива динаміка може змусити перейти на імпортні аналоги.

Вітчизняним сироварам наразі теж нелегко. По-перше, прослідковується дефіцит сировини, що відповідно спричиняє її подорожчання. Собівартість виробництва твердих сирів надто висока. Цьому сприяють і складнощі з внутрішньою організацією роботи підприємств. Сьогодні кількість точок виробництва з сучасним обладнанням є замалою, та й на тих існує проблема з набором персоналу.

По-друге, монополія торгових мереж повністю керує правилами торгівлі та ціновою політикою. Менші підприємства майже не мають права голосу на сучасному ринку.

Не секрет, що раніше більшість виробленого сиру експортували до Росії. Втрата цього ринку завдала українським підприємствам чималих збитків.

Позитивними моментами залишаються великий потенціал та стабільне збільшення споживання твердого сиру українцями. А головними завданнями для розв’язання сирної проблеми - подолання дефіциту сировини та реорганізація виробничих й управлінських процесів.

Мої відео