У Краснограді громада розпочала власне радіомовлення на ФМ-частоті

У Краснограді громада розпочала власне радіомовлення на ФМ-частоті
55288 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Краснограді (Харківська область) з’явилося власне радіо, завдяки якому жителі дізнаватимуться про актуальні новини, слухатимуть мистецькі, науково-розважальні, просвітницькі передачі. У запуску передавача ФМ-діапазону, що ширитиме інформацію на хвилі 103,2, взяв участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Як зазначив Сергій Чернов, ФМ-радіо поступово замінює технологію дротового мовлення, тож проект «Мовлення громад», що впроваджується Національною Радою України з питань телебачення та радіомовлення, давно на часі.

«Саме цього дня 1924 року в Харкові вийшла в ефір перша передача українського радіо. Сьогодні ж розпочинається мовлення у Краснограді Харківської області, що дуже символічно і приємно», - сказав Сергій Чернов.

За словами директора ТРК Красноградщини «Центр» Андрія Копитька, обсяг мовлення складатиме 24 години на добу, з яких 12 – власне, решта – ретрансляція Першого каналу Українського радіо. Радіо зможуть слухати не лише мешканці Красноградщини, але й Сахновщини та Зачепилівщини.

Гарних новин побажав Сергій Чернов красноградцям і передав ста ветеранам краю фм-приймачі під час урочистого прийому у міській раді. Для містян поява власного радіо стала приємною і довгоочікуваною новиною. Вони висловили побажання, щоби ефір наповнювався позитивними і радісними новинами, які додають хорошого настрою та наснаги.

Мешканцям Краснограда 95-річній Тамарі Іванівні та 89-річному Григорію Максимовичу голова облради привіз радіо особисто та допоміг налаштувати.

Голова облради привітав також працівників радіо, ТБ та зв’язку з нагоди професійного свята, вручивши відзнаки директору ТРК Красноградщини «Центр» Андрію Копитьку і начальнику відділу районного радіомовлення телерадіокомпанії Красноградщини «Центр» Ігорю Абакумову.

5 жовтня 2017 року Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення визначила переможців конкурсу на мовлення на 22 частотах у 14 регіонах України. Ліцензії на малопотужне FM-мовлення отримали п'ять громад Харківської області, які першими відгукнулися на роз'яснювальну роботу з боку обласної ради щодо нагальності та важливості розвитку мовлення громад.

Тож, на Харківщині ФМ-радіо запровадять Ізюмська радіокомпанія «Радіо-Ізюм», м. Ізюм («Говорить Ізюм») на частоті 100,8 МГц; ТОВ «Телерадіокомпанія «Сігма», м. Лозова, мовитиме у Кегичівці – 104,3 МГц; ТРК Красноградщини «Центр», м. Красноград («Говорить Красноград») – 103,2 МГц; ПАТ «НСТУ», м. Київ («Українське радіо») у Краснокутську – 91,5 МГц; ПАТ «НСТУ», м. Київ («Українське радіо») у Первомайському – 102,6 МГц.

Теги: фм, мовлення громад, радіо, красноград
Мої відео