Новини України: Володимир Гройсман розповів про проведення децентралізації

Новини України: Володимир Гройсман розповів про проведення децентралізації
26589 ПЕРЕГЛЯДІВ

Володимир Гройсман поспілкувався із журналістами про проведення децентралізації влади в Україні. Як повідомив спікер Верховної Ради, вже на весні відбудеться перше голосування за внесення змін до Конституції України.

Володимир Гройсман поспілкувався із журналістами про проведення децентралізації влади в Україні. Як повідомив спікер Верховної Ради, вже на весні відбудеться перше голосування за внесення змін до Конституції України. Як він повідомив, Президент України створить Конституційну комісію, яка буде працювати над створенням базового пакету змін. Після цього, за його словами, у парламенті буде створена спеціальна комісія, яка працюватиме над внесенням змін до Конституції беручи за основу напрацювання конституційної комісії створеної президентом.
Коли зміни до Конституції щодо децентралізації будуть готові народні депутати проголосують за них і даний закон буде направлений до Венеціанської комісії і Конституційного суду для перевірки на відповідність законодавству України. Після цього має відбутись друге голосування, депутати прийматимуть остаточні зміни конституційною більшістю. Також він зазначив, що 2015 рік повинен стати роком змін і децентралізації влади. На його думку, проведення децентралізації допоможе зробити Україну біль потужною і сильнішою країною, ніж вона є зараз. Окрім цього він повідомив, що децентралізація відбуватиметься за європейською моделлю, зокрема, основою має стати польська модель побудови місцевої влади. За його словами таким чином провівши реформи і передавши більших повноважень на місця саме місцеві громади будуть керувати «своїм життям» і впливати на рішення, а не залежати від побажань того чи іншого чиновника.

Мої відео