Новини України: Жителька Харкова під виглядом волонтера для терористів збирала гроші

26587 ПЕРЕГЛЯДІВ

Представникам служби безпеки України вдалося затримати 24-річну дівчину із Харкова, яка, представляючись помічницею українських військових, стала своєю у волонтерських колах.

Представникам служби безпеки України вдалося затримати 24-річну дівчину із Харкова, яка, представляючись помічницею українських військових, стала своєю у волонтерських колах. Вона збирала кошти та інформацію для терористів. Цю інформацію повідомили представники прес-служби СБУ. Як виявилося, харків’янка приїжджала в місця дислокації Збройних Сил, там робила приховану відео- та фотозйомку військової техніки українців, позицій особового складу та об’єктів життєзабезпечення. Усю зібрану інформацію лжеволонтер передавала ватажкам бандитських формувань, які використовували отримані відомості для обстрілів воєнних сил АТО та організації диверсій у містах України.
Також ця жінка не гребувала і тим, що зібрані нею кошти нібито на «на допомогу українській армії» передавала терористам. Вона створила в соціальних мережах декілька спільнот, де організовувала покупку верхнього одягу та технічних засобів, а також проводила вербування українців у незаконні збройні формування.
Харківська «активістка» була адміністратором кількох груп в соціальних мережах сепаратистської спрямованості, де активно закликала до створення ще однієї «народної республіки». Вона схвалювала діяльність російських терористів, повністю спотворювала інформацію про антитерористичну операцію,а також поширювала дані про теракти і диверсії, скоєні терористичною групою «харківських партизан» та закликала наслідувати їх.
Жінку затримали контррозвідники СБУ. Тоді вона виконувала черговий раз вказівки терористів - проводила зйомки місця тимчасової дислокації військових на мобільний телефон. Із пам’яті телефону вилучили електронні адреси, на які вона відправляла відзняті кадри. Далі провели обшук у її квартирі. У затриманої вилучили гранату, агітаційну антиукраїнську продукцію, матеріали прихованої відеозйомки та мікрофон далекої дії.
На жаль, харківській активістці загрожує максимум п’ять років ув’язнення.

Мої відео