Реформа децентралізації в Україні: як впроваджує і що має завдяки їй Дніпропетровщина

Реформа децентралізації в Україні: як впроваджує і що має завдяки їй Дніпропетровщина
191732 ПЕРЕГЛЯДІВ

25 листопада у прямому ефірі соціально-політичного ток-шоу «Лінія захисту» експерти обговорювали проміжні результати всеукраїнської децентралізації. Як вона відбулась і чи відбулась взагалі, остаточно можна буде сказати, коли мине не одне десятиліття. Втім, перші успіхи й напрацювання вже маємо.

Реформа децентралізації розпочалась після Революції Гідності. Саме тоді Україною був обраний європейський вектор розвитку, а за основу - обрано більш ніж 20-річний польський досвід. 10 з них пішли на впорядкування законодавства. Про це розповів перший заступник голови Дніпропетровського обласного Союзу поляків Лєх Кшижановскі

«А результати ми бачимо і до цієї пори, бачимо, як «вони» діють, як кожна з громад або гмін використовує фінанси. Як вони інвестують в себе, в свій розвиток. Проте щось так само продовжує змінюватися, відбуваються якісь корегування, тому ми не можемо казати, що реформа в Польщі конкретно завершилась», - зауважив Кшижановскі.

Якщо брати Україну, то безперечно лідером з впровадження реформи децентралізації можна вважати Дніпропетровщину. Про перші наслідки розповів ексзаступник голови Дніпропетровської  облдержадміністрації Володимир Юрченко.

«Ми дійсно бачимо реальні результати: це побудовані дороги, дитсадки, інфраструктура, це дуже багато грошей у місцевому самоврядуванні, і це надихає розвиватися та будувати нашу державу. Але ж ми також розуміємо, що децентралізація це не тільки гроші, це не тільки повноваження, а це дуже велика відповідальність. Тому при наявності цих трьох складових, це справді успішна реформа», - переконаний Юрченко.

Звісно, не все відбувалося гладко. Наприклад, коли постало питання про об’єднання, в Томаківському районі вже була створена невеличка громада, проте вони продовжили зустрічатися з жителям селищ та пояснювати, що це і для чого. Так, за 5 місяців з 11 селищних рад 7 об’єдналося у Томаківську об’єднану територіальну громаду.

 «Ми отримуємо вже 3 рік поспіль інфраструктурну субвенцію, яку використовуємо на соціально-важливі заходи.  Тепер маємо більше ресурсів, аби не зупинятися на маленьких проєктах, а можемо закривати більш масштабні проєкти, наприклад, повністю зробити освітлення в одному селі», - зауважив голова Томаківської ОТГ Іван Калашник.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео