Коментар МЗС України щодо тематичної доповіді УВКПЛ "Ситуація з правами людини у тимчасово окуповані

Коментар МЗС України щодо тематичної доповіді УВКПЛ "Ситуація з правами людини у тимчасово окуповані
247141 ПЕРЕГЛЯДІВ

Міністерство закордонних справ України вітає опубліковану 25 вересня тематичну доповідь Управління Верховного Комісара ООН з прав людини на тему: «Ситуація з правами людини у тимчасово окупованійАвтономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». Доповідь є результатом копіткої роботи зівстановлення фактів системних порушень прав людини Російською Федерацією в незаконно окупованомуКриму, логічним об’єднанням та узагальненням порушень прав людини, які фіксувалися та документувалисяУВКПЛ у період з лютого 2014 по вересень 2017 року.

Масштаб міжнародно-протиправних діянь та правопорушень, що вчиняються російською окупаційноювладою в Криму засвідчують зухвале ігнорування Росією своїх міжнародно-правових зобов’язань, яківипливають з Гаазьких та Женевських конвенцій. Окрім відверто кримінальних злочинів, що вчиняютьсяокупаційною владою в Криму проти кримських татар, українців та всіх, хто продовжує сміливо виступатипроти російської окупації, наводяться конкретні випадки незаконних затримань, примусових зникнень та викрадень, позасудових страт та інших порушень основоположних свобод та прав людини.

Виходимо з того, що доповідь є першим кроком на шляху до системної імплементації положеньРезолюції ГА ООН 71/205, яка разом з Резолюцією ГА ООН 68/262 є засадничими документами, щопідтверджують територіальну цілісність України, засуджують тимчасову окупацію Росією частини територіїУкраїни – АР Крим та м.Севастополь – та не визнають анексію півострова.

                                           

Вкотре наголошуємо, що лише за умови комплексного виконання згаданих Резолюцій ГА ООН та консолідації міжнародного тиску на Росію як країну-окупанта можна досягти часткового покращення ситуаціїз правами людини, включно із виконанням Росією наказу Міжнародного суду ООН у справі України протиРосійської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расовоїдискримінації.

Україна на всіх етапах підготовки доповіді сприяла УВКПЛ та Місії ООН з прав людини в Україні, доклала максимум зусиль для забезпечення доступу експертів Місії на тимчасово окуповану територію Криму. На жаль, всупереч вимогам Резолюції 71/205 та численним закликам міжнародного співтовариства, РосійськаФедерація і цього разу проігнорувала мандат ООН, внаслідок чого спостерігачі не мали змоги безпосередньовідвідати окуповану територію півострова.

Забезпечення постійного прямого міжнародного моніторингу ситуації існуючими конвенційними та інституційними органами ООН та інших міжнародних організацій, які, серед іншого, матимуть функціюконтролюючого механізму за дотриманням Росією своїх обов’язків як окупаційної влади згідно з міжнароднимгуманітарним правом, залишається одним з першочергових завдань міжнародної демократичної спільноти.

Закликаємо Генерального секретаря та Верховного комісара ООН і далі докладати зусиль для повноговиконання Резолюції 71/205.

Очікуємо від міжнародного співтовариства продовження системного тиску на Російську Федерацію з метою припинення порушень прав людини та основних свобод в незаконно окупованому Криму, а також де-окупації півострова.

Мої відео