“Люстрація”: що чекає чиновників наступного року і чи внесуть зміни до цього закону у 2021 році?

“Люстрація”: що чекає чиновників наступного року і чи внесуть зміни до цього закону у 2021 році?
166008 ПЕРЕГЛЯДІВ

Протягом останнього року ми часто чуємо про внесення змін до закону про люстрацію посадових осіб, які займають високе положення в країні. Цей законопроект команда “Слуги народу” хотіла прийняти одразу ж після приходу до влади. Проте його розгляд не дійшов навіть до Кабінету міністрів України. Наразі він знаходиться у стадії доопрацювання. А у 2021 році влада знову повернеться до його розгляду.

ЄСПЛ (Європейський суд з прав людини) розглянув український закон про люстрацію та підкреслив у ньому деякі положення, які порушують права людини. Серед них положення про надання компенсації. Кабмін намагався оскаржити рішення, прийняте стосовно рішення суду. Адже той присудив виплатити 5 тисяч євро першим п’ятьом позивачам.

Та що саме стало причиною такого рішення? ЄСПЛ підкреслив, що під час прийняття рішення український суд керувався лише законами, він не брав до уваги індивідуальну роль кожного держслужбовця. Те саме сталось і з усіма чиновниками з партії Януковича. Коли його зняли з посту президента, всіх членив партії також відсторонили від влади, хоча це не зовсім вірне рішення.

Наразі Кабмін України готує новий проект, який розглянуть вже у 2021 році. Вони врахують усі побажання ЄС та складуть інший порядок дій. Тепер при звільненні посадової особи без шансу на повернення, вона отримуватиме 25 тисяч грн. компенсації. А для тих, хто зможе повернутись до своїх обов’язків через певний час будуть виплачувати різницю між тим, що вони могли б отримувати, якщо б залишились на своєму робочому місці.

Крім того люстрацію відмінять і для всіх комуністичних діячів. Адже він вже просто не актуальний на думку Малюська. Коли саме відбудеться засідання з цього питання поки що не відомо, проте Кабмін обіцяв вирішити його якомога скоріше.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео