Боротьба з корупцією: як тепер українська влада буде сприяти зменшенню кількості хабарів?

Боротьба з корупцією: як тепер українська влада буде сприяти зменшенню кількості хабарів?
13059 ПЕРЕГЛЯДІВ

Нещодавно, під час засідання у Верховній Раді України прийняли законопроєкт № 3087-д. В ньому чітко зазначено, що тепер на теренах нашої держави припинить функціонувати податкова міліція. Натомість вже скоро планують створити Бюро економічної безпеки. За те, щоб підписати такий закон проголосували 242 народних депутати з усіх, хто був присутнім під час розгляду справи. Проте чим саме займатиметься нова організація? Як у 2021 році проводитимуть розслідування? Та чи зможе нова організація принести щось нове для боротьби із корупцією, чи доведеться знову просто змінити назву у старого закладу? Читайте далі.

В чому суть створення нового органу боротьби з корупцією?

По-перше, тепер Президент особисто затверджуватиме кандидатуру того, хто обійматиме пост директору закладу. Для того, щоб обрати гідного кандидата, створюють спеціальну комісію з 9 осіб. Троє з них будуть представниками Президента, троє з них представлятимуть Верховну Раду України, а ще троє будуть іти від Кабінету Міністрів. Після того, як комісія визначиться із кандидатом, президент особисто повинен буде його затвердити, якщо той відповідатиме всім вимогам.

По-друге, новий директор БЕБ повинен буде весь час звітувати Верховній Раді України та Президентові. Володимир Зеленський матиме повне право контролювати роботу закладу та без попередження проводити перевірки заходів, які провели у Бюро.

По-третє, повноваження, якими наділене бюро стосовно питань аналітичної діяльності стануть набагато ширшими. Працюватиме в цій системі не більше ніж 4000 осіб. Кожен робітник повинен буде мати спеціальне звання. В Бюро працюватимуть також держслужбовці та ті, хто склав з закладом трудовий договір.

Отримувати заробітну плату вони будуть у розмірі не менше, ніж 20 прожиткових мінімумів. Також політики визначили спеціальну статтю, яка контролює людей із військовими званнями, які працюють у цьому закладі.

Людину, яка відповідатиме за внутрішній підрозділ призначатиме директор, який займається поданням конкурсної комісії, сформованої у порядку, передбаченому ст. 13 проєкту. За словами Руслана Бортника: “Це нова архітектура влади під структуру, на яку будуть впливати наші західні партнери. БЕБ буде як НАБУ, тільки в економічній сфері. Під цю структуру передаються повноваження СБУ, МВС, ГБР. Тобто це не тільки антикорупційна боротьба, а й економічний контроль”.

За словами експерта з СБУ можуть зробити орган, який займатиметься контррозвідкою. Чи будуть такі методи боротьби із корупцією ефективними, політики поки вагаються. Адже з одного боку такий орган стане прекрасною річчю для того, щоб покращити економічну ситуацію в країні, а от з іншого боку це створить орган, який можна використовувати у власних цілях. Адже багато хто зможе через нього тиснути на тих, хто йому заважає. Тим паче, що керуватиме цим всім одна людина, разом з закордонними помічниками. Думки аналітиків з приводу цього питання сильно різняться, тож чекаємо на приведення до дії, яке й покаже, хто мав рацію.

Автор: redactor.newsukraine

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео