Як протікає відведення військ на Донбасі?

Як протікає відведення військ на Донбасі?
238738 ПЕРЕГЛЯДІВ

Одним із головних пунктів Мінських домовленостей у лютому був відвід важкої артилерії. Так чи дотримуються сторони обіцянки?

Одним із головних пунктів Мінських домовленостей у лютому був відвід важкої артилерії. Так чи дотримуються сторони обіцянки?
У Києві заявили, що сили уряду направлені на впровадження та підготовку вже до четвертого етапу знешкодження важкої зброї відповідно до мінської угоди.
Сепаратисти також запевняють, що провели відведення важких озброєнь від лінії вогню на території Донбасу, але спостерігачі ОБСЄ не можуть остаточно підтвердити, щоб артилерія даної сторони була відведена повністю. Крім того, дані супутників НАТО демонструють присутність російських військ на кордоні з Україною. Проте, представник російського МЗС Олександр Лукашевич спростував усі заяви і назвав їх необґрунтованими.
Загалом, у зоні конфлікту налагоджене більш-менш перемир’я, яке іноді переривається звуком артилерійських обстрілів. Мешканці Донеччини і Луганщини вимушені повертатися до рідних домівок, дехто навіть і радіє, що врешті-решт може бути вдома, але в цілому переваг перемир’я поки що не помічають…
Щодо статистики жертв, за даними ООН, за майже вже рік конфлікту на сході України загиблими вважають приблизно 6 тисяч осіб.
Зараз Верховна Рада України прийняла новий закон, який у своєму змісті передбачає збільшення чисельності збройних сил країни до 250 тисяч чоловік. Зараз в українській армії служать 184 тисячі солдатів.
Майже кожного дня у мережі з’являється звіт про те, як вдало чи ні проходить мобілізація в різних регіонах.
Хоча, багатьох мобілізованих поки не збираються відправляти на передову російське Міністерство Оборони часу також не гає: в черговий раз приступило до військових навчань за участю близько 2 тисяч військових на півдні Росії, в Абхазії, Південній Осетії та Криму.

Мої відео