УКРАЇНА ІНФОРМ

Данія створила інвестаційний фонд для України на суму 1 млрд крон

Данія створила  інвестаційний фонд для України на суму 1 млрд крон
327308 ПЕРЕГЛЯДІВ

26 травня відбувся Український інвестиційний форум у Копенгагені, який відкрила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. В рамках форуму запустилась соціальна програма данського інвестиційного фонду для України на загальну суму в 1 млрд данських крон. (це близько 133 млн доларів)

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

На заході також були присутні заступник Міністра Олександр Грибан, Міністр підприємництва Данії Мортен Бедскоу та Міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен.

«Данія є одним із лідерів щодо фінансової допомоги Україні. З початку повномасштабного вторгнення загальна військова підтримка склала $1,4 млрд, а загальна гуманітарна допомога, в тому числі макрофінансова – $212 млн. Уряд України високо цінує підтримку Данії, розраховує на поглиблення двосторонньої співпраці та подальше залучення датського бізнесу в проекти з відновлення України. Так, спеціальний інвестиційний фонд, створений для України, буде фінансувати проекти із залученням найкращих данських технологій та інноваційних рішень, і  буде доступний як для державного, так і для приватного секторів», — зазначила Юлія Свириденко.

За словами заступника Міністра економіки Олександра Грибана, основна співпраця між двома державами полягає у налагоджені взаємовигідних стосунків, коли українські  компанії не лише імпортують данські продукти, а і локалізують виробництво такої продукції в Україні.

Олександр Грибан додав, що українська сторона зацікавлена у данських технологіях і данські компанії мають велику перспективу у застосуванні та розміщенні в Україні у пріоритетних галузях. Сюди входять: відновлювальна енергетика, будівельні матеріали, технології відновлення комунального господарства, а також оборонні технології та технології подвійного призначення.

Так, під час заходу заявили про затвердження фінансування для двох пілотних проєктів у сфері сільського господарства та агропереробки.  Мова йде про постраждалі компанії південного регіону – Нібулон, якому дадуть кредит на 25 млн євро, та Агрофьюжн – 15 млн євро. Окрім цього, кредити нададуть агрокомпаніям, розташованим біля лінії фронту в Миколаєві, які відновлюватимуть зруйновані виробничі потужності, закуповуючи обладнання у данських експортерів.

Заступник Міністра економіки підкреслив, що данський фонд не лише надаватиме фінансові гарантії, але і безпосередньо здійснюватиме кредитування, що ставить його на окремий щабель фінансових інститутів, які відкрили свої програми для України. Ба більше, Уряд Данії планує суттєво збільшити ліміти й розширити програму фінансової допомоги для України.

Також в рамках форуму мав змогу виступити Міністр підприємництва Данії Мортен Бьодсков, який сказав: "Не потрібно чекати, поки війна припиниться. Ми хотіли б залучити данський бізнес на ранніх стадіях відбудови України. Ми маємо діяти і підтримувати українську економіку".

Нагадаємо, що раніше парламент Данії прийняв рішення виділити Силам оборони України найбільший пакет військової допомоги вартістю 250 млн доларів, щоб допомогти «успішно завершити майбутній контрнаступ». Насамперед пакет допомоги включатиме купівлю систем протиповітряної оборони, а також броньовані ремонтно-евакуаційні машини, машини для розмінування, боєприпаси для протитанкового гранатомета Carl Gustaf, пересувні польові мости, прилади нічного бачення та інше. Додатково 50 мільйонів євро спрямують на нелетальну техніку для України від НАТО.

Теги: Данія, Україна,Міжнародна підтримка,Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України,Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, економіка,Міністерство економіки України

При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів в Інтернеті відкриті для пошукових систем гіперпосилання не нижче першого абзацу на «ukraine-inform.com» — обов’язкові, крім того, цитування перекладів матеріалів іноземних ЗМІ можливе лише за умови гіперпосилання на сайт ukraine-inform.com та на сайт іноземного ЗМІ. Цитування і використання матеріалів у офлайн-медіа, мобільних додатках, SmartTV можливе лише з письмової згоди "ukraine-inform.com". Матеріали з позначкою «Реклама» або з дисклеймером: “Матеріал розміщено згідно з частиною 3 статті 9 Закону України “Про рекламу” № 270/96-ВР від 03.07.1996 та Закону України “Про медіа” № 2849-IX від 31.03.2023 та на підставі Договору/рахунка.

Суб’єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа – R40-05955

Суб’єкт в сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра – ідентифікатор медіа - R10-01993

Текст і зображення на цій сторінці опубліковано на умовах Creative Commons із зазначенням авторства 4.0 міжнародна.

Мої відео