Норвегія виділяє $13,7 млн на обслуговування переданих Україні танків Leopard

Норвегія виділяє $13,7 млн на обслуговування переданих Україні танків Leopard
176690 ПЕРЕГЛЯДІВ

Уряд Норвегії виділяє до 13,7 млн доларів на обслуговування у Польщі переданих Україні танків типу Leopard. Раніше Норвегія передала Україні вісім танків Leopard 2 A4.

"Враховуючи потребу в підтримці, ремонті та обслуговуванні наданої військової техніки, Норвегія надасть до 150 мільйонів норвезьких крон на технічне обслуговування танків Leopard 2 A4 у центрі технічного обслуговування в Польщі", – заявив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.

Загалом, за останні кілька місяців уряд Норвегії передав військової допомоги Україні на суму приблизно 1 мільярд норвезьких крон.

Країна продовжуватиме допомагати ЗСУ за чотирма основними напрямками: пожертви від оборонного сектору, пожертвування засобів, отриманих від оборонної промисловості, підготовка та навчання українських кадрів, а також внески через міжнародні механізми та співпрацю.

На початку березня уряд Норвегії виділив 140 мільйонів євро на закупівлю артилерійських снарядів для України у співпраці з Чехією. Крім того, країна приєдналася до Коаліції протиповітряної оборони.

З початку повномасштабного російського вторгнення Норвегія надала Україні 500 млн доларів фінансової допомоги.

У квітні стало відомо, що Норвегія готується передати Україні винищувачі F-16 у межах коаліції винищувачів.

Мої відео