Джорджія Мелоні йде до Європарламенту – прем’єр-міністерка Італії прийме участь у виборах в червні

Джорджія Мелоні йде до Європарламенту – прем’єр-міністерка Італії прийме участь у виборах в червні
253573 ПЕРЕГЛЯДІВ

28 квітня, прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні оголосила, що прийме участь у виборах до Європарламенту з метою підвищення підтримки своєї партії "Брати Італії". Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що навіть у випадку обрання Мелоні не буде займати місце у Європарламенті. "Ми прагнемо повторити в Європі те, що вдалося нам зробити в Італії... створити більшість, яка об'єднає правоцентристські сили і направить лівих в опозицію", - зазначила Мелоні під час партійної конференції.

Мелоні буде лідером списку від партії "Брати Італії" у всіх п'яти виборчих округах Італії на виборах до ЄС, проте обіцяє не використовувати "жодної хвилини" свого часу на посаді прем'єр-міністра для передвиборчої кампанії.

У виданні також відзначається, що партія Мелоні закликала Італію вийти з єврозони, а її обрання у 2022 році "викликало занепокоєння в деяких європейських столицях". Однак вона приймала проєвропейську, ортодоксальну лінію, особливо в зовнішній політиці, включаючи питання, що стосуються України та Близького Сходу.

Партія "Брати Італії" є найпопулярнішою в Італії і, згідно останніх опитувань, має 27% підтримки.

Нещодавно прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про проведення "реконструкції" уряду 10 травня, оскільки троє міністрів балотуватимуться на виборах до Європарламенту. У Німеччині у виборах до Європарламенту візьмуть участь 35 партій.

Тим часом очільники восьми французьких політичних сил, які почали виборчу кампанію до Європарламенту, підписали Хартію солідарності та підтримки України. У документі йдеться про посилення дипломатичної, фінансової та військової підтримки України.

Європарламент обирається кожні п'ять років громадянами держав-членів ЄС на основі виборчого права через загальне голосування. Разом з Радою ЄС парламент утворює двопалатну законодавчу гілку влади ЄС, і вважається одним із найвпливовіших законодавчих органів світу.

Депутати Європарламенту діляться на партійні фракції. Інституція засідає в Страсбурзі, Брюсселі та Люксембурзі. Зараз у парламенті представлено сім фракцій, а також низка безпартійних делегатів. У своїх рідних країнах парламентарі є членами близько 160 різних партій.

Місця в Європарламенті зазвичай розподіляються пропорційно чисельності населення кожної країни. Зараз у ньому 705 депутатів, але після виходу Великої Британії з ЄС 73 місця залишилися незайнятими. 27 місць були раніше розподілені між 14 найменш представленими країнами ЄС.

Мої відео