Новини України: Уряд Пакистану прагне дозволити військовим судити терористів

Новини України: Уряд Пакистану прагне дозволити військовим судити терористів
52987 ПЕРЕГЛЯДІВ

Уряд Пакистану одноголосно проголосував на користь проведення військових судів для цивільних підозрюваних у тероризмі.
Це остання спроба активізувати роботу по боротьбі з тероризмом в Пакистані після грудневого нападу на школу в Пешаварі. 

Уряд Пакистану одноголосно проголосував на користь проведення військових судів для цивільних підозрюваних у тероризмі.
Це остання спроба активізувати роботу по боротьбі з тероризмом в Пакистані після грудневого нападу на школу в Пешаварі. В результаті атаки, здійсненою талібами, загинули 152 особи, у тому числі 133 дитини.
Тепер законопроект повинен пройти розгляд у верхній палаті, перш ніж закон буде підписаний президентом наприкінці цього тижня.
Прем’єр-міністр Наваз Шаріф заявив наприкінці грудня, що створення військових судів допоможе забезпечити «відплату терористів» за їх «огидні вчинки».
Військові та уряд заявили, що подібні суди є відповіддю на надзвичайні обставини і будуть введені в дію лише протягом обмеженого часового проміжку.
Міністр внутрішніх справ Чаудхрі Нісан Алі Хан заявив минулого тижня, що вони будуть мати лише обмежений мандат, а звичайні цивільні особи не будуть переслідуватися ними.
Лідер опозиції Саїд Хуршид Ахмед Шах, заявив у вівторок у парламенті, що в той час як він не був прихильником військових судів в минулому, «безпека пакистанської громадськості є нашим пріоритетом, і саме уряд несе відповідальність за підтримку безпеки в країні». «Гірка пігулка цього нового закону була проковтнута задля безпеки Пакистану», цитує його місцева газета Світанок.
Внаслідок нападу в Пешаварі, Пакистан також скасував мораторій на застосування смертної кари, тобто зараз сотні можуть зіткнутися із виконанням найсуворішого вироку.
Критики законопроекту кажуть, що це буде не боротьба із тероризмом, а лише увічнить та поглибить цикл насильства в країні.
Військові також активізували свою кампанію проти бойовиків в племінних районах на північному заході країни.

Мої відео