Новини України: На Гаїті президент і опозиція намагаються досягти угоди

Новини України: На Гаїті президент і опозиція намагаються досягти угоди
132402 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Гаїті тривають протести, в той час як президент Мішель Мартеллі в останній момент шукає компромісу з опозицією, аби вирішити протистояння перед виборами.

В Гаїті тривають протести, в той час як президент Мішель Мартеллі в останній момент шукає компромісу з опозицією, аби вирішити протистояння перед виборами.
Понеділок, 12 січня є крайнім терміном, який відведений на переговори між політиками для врегулювання кризи. У разі провалу переговорів, парламент країни буде розпущений, а президент керуватиме державою за допомогою указів, що не влаштовує опозицію.
Кризові переговори проходять після кількох місяців бурхливих демонстрацій, в ході яких протестувальники, закликали пана Мартеллі піти у відставку. Опозиція звинувачує Мішеля Мартеллі в корупції, авторитаризмі та перевищенні повноважень. Також опоненти діючого президента звинувачують його у спеціальному затягуванні та відкладенні парламентських виборів, які повинні були відбутися в 2011 році.
Криза приходить на тлі підготовки Гаїті до п’ятої річниці пам’яті руйнівного землетрусу, який знищив більшу частину інфраструктури країни та через який наразі сотні тисяч людей живуть у тимчасових таборах. Тому наразі Гаїті повільно відновлюються, і близько 80 тисяч чоловік як і раніше живуть в убогих наметових таборах і лише 67% мають доступ до туалетів.
Два тижні тому пан Мартеллі оголосив, що він досяг угоди із Конгресом щодо вирішення цієї кризи. Відповідно до угоди, депутати Гаїті залишаться на своїх місцях до 24 квітня, а сенатори до 9 вересня. Сенату належить ще проголосувати за дану пропозицією.
Прем’єр-міністр Лоран Ламот подав у відставку 14 грудня і був замінений на Еванс Пола, колишнього радіожурналіста. Але цього кроку не було достатньо для припинення вуличних протестних акцій, які продовжувалися із все тими ж закликами до пана Мартеллі, аби він пішов у відставку.
Проміжні вибори до Сенату повинні були бути проведені в травні 2012 року, в той час як місцеві вибори в країни на три роки відстають від належного графіка. Вони були відкладені знову 26 жовтня – у день, коли вони повинні були бути проведені – через глухий кут у перемовинах щодо виборчого законодавства між урядом та групою опозиційних сенаторів.

Мої відео