Новини України: Куба звільнює усіх 53 ув’язнених згідно угоди із США

Новини України: Куба звільнює усіх 53 ув’язнених згідно угоди із США
53056 ПЕРЕГЛЯДІВ

Американські чиновники повідомляють, що Куба завершила звільнення 53-х політичних в’язнів, що було узгоджено минулого місяця у рамках історичної угоди між двома країнами.

Американські чиновники повідомляють, що Куба завершила звільнення 53-х політичних в’язнів, що було узгоджено минулого місяця у рамках історичної угоди між двома країнами.
США заявили, що перевірили звільнення цих 53-х, що вони розглядають «дуже позитивний розвиток». Тим не менш, США заявили, що їхнє звільнення «не вирішило великих проблем в галузі прав людини на острові».
Минулого місяця дві країни заявили, що вони прагнуть відновити дипломатичні відносини, перервані з 1961 року. Відлига була оголошена в одночасних телевізійних виступів президента США Барака Обами та його кубинського колеги Рауля Кастро.
Крім усього, угода включає в себе звільнення американського підрядника Алана Гросса з кубинської в’язниці, та звільнення трьох кубинських таємних агентів із в’язниці у США.
«Ми вітаємо цей дуже позитивний розвиток, і ми раді, що кубинський уряд дотримався даного зобов’язання», сказала заступник прес-секретаря Державного департаменту Марі Харф.
США поки не розголошує особистості 53 кубинських в’язнів, звільнених протягом останніх днів.
Кубинські дисиденти оскаржують заяву Держдепартаменту. Голова групи «Жінок у білому», яка регулярно організовує протести в Гавані, сказала, що вона вважає, що ще 12 в’язнів залишаються у в’язниці.
«Ми дійсно не знаємо, хто ці 53 звільнені особи», сказала Берта Солер французькому виданню AFP, додавши, що за її інформацією лише 41 в’язень був звільнений. «Де решта 12?», сказала вона.
Інша група, Кубинської комісії з прав людини заявила, що їм не відомо про жодні звільнення з четверга. Також вони додали, що 17 ув’язнених із даного списку були звільнені до укладення історичної угоди між Вашингтоном і Гаваною минулого місяця.
За словами американських чиновників, адміністрація Обами буде продовжувати домагатися звільнення інших кубинських політв’язнів, які досі залишаються у в’язниці.
«Даний перелік (53) не слід розглядати як кінець нашої дискусії про права людини з урядом Куби», сказала прес-секретар Держдепартаменту Дженніфер Псакі.
У вівторок, американські чиновники дали імена цих 53-х конгресменам, сказавши, що вони очікували, що вони зроблять їх надбанням громадськості.
Дана тема, як очікується, буде піднятою на переговорах на вищому рівні між США і Кубою 21 і 22 січня, коли помічник держсекретаря США Роберта Якобсон очолить делегацію до кубинської столиці Гавані.

Мої відео