Новини України: Франциск закликає Шрі-Ланку «шукати істину»

Новини України: Франциск закликає Шрі-Ланку «шукати істину»
26613 ПЕРЕГЛЯДІВ

Папа Франциск закликав до «пошуків істини» в Шрі-Ланці, під час свого візиту до країни, яка, як і раніше, бореться зі спадщиною тривалої громадянської війни.

Папа Франциск закликав до «пошуків істини» в Шрі-Ланці, під час свого візиту до країни, яка, як і раніше, бореться зі спадщиною тривалої громадянської війни.
Натовп та церемоніальні танцюристи вітали Папу, коли він прибув до Коломбо. Це перший папський візит після закінчення жорстокої 26-річної громадянська війна в Шрі-Ланці, яка закінчилася в 2009 році, коли армія розбила тамільських сепаратистів. Організація Об’єднаних Націй заявила, що обидві сторони чинили звірства проти мирного населення.
Новий президент країни пообіцяв припинити репресії проти релігійних меншин.
Папа сказав, що мир може бути знайдено шляхом «вирощування тих чеснот, які сприяють примирення, солідарності та миру».
«Відновлення Шрі-Ланки є більшим, ніж просто поліпшення інфраструктури», сказав Папа, «але і, що ще більш важливо, сприяння людській гідності, повага до прав людини та повноцінна участь кожного члена суспільства». Він також сказав, що «прагнення до істини» є важливим, «не заради відкриття старих ран, але, скоріше, як необхідний засіб просування правосуддя, зцілення та єдності».
У середу він справить месу в Коломбо, яка, за очікуваннями, приверне близько одного мільйона чоловік. На службі він канонізує першого святого Шрі-Ланки, місіонера XVII століття Йосип Ваза.
Франциск відправився до Азії на шестиденний тур. Він продовжить свою подорож до Філіппін.
Трохи більше 7 відсотків населення Шрі-Ланки є християнами, в основному католики, - але вони включають в себе як сингалів, так і тамілів. Близько 70 відсотків громадян Шрі-Ланки є буддистами, 13 індуїстами та 10 мусульманами.
Під час останнього папського візиту 20 років тому, Папа Римський Іоанн Павло II бойкотував буддійських лідерів. Але під час цього візиту, Папа, як очікується, проведе багатоконфесійну молитовну зустріч, в якій повинні взяти участь представники помірних течій буддизму.
Франциск хоче заохотити місцеву церкву до пошуку партнерів у світі, аби всі релігії могли об’єднатися проти будь-якого подальшого насильства або залякування з боку релігійних екстремістів.
Поїздка Папи, яка проходить через п’ять місяців після турне по Південній Кореї, в даний час розглядається як спроба здобути нових послідовників в Азії та зміцнити підтримку для мільйонів католиків регіону.

Мої відео