Новини України: Президент Італії Наполітано оголосив про вихід на пенсію

Новини України: Президент Італії Наполітано оголосив про вихід на пенсію
105935 ПЕРЕГЛЯДІВ

Як заявляють офіційні джерела Ітлаії, президент країни Джорджо Наполітано оголосив про свій вихід на пенсію у листі про відставку.

Як заявляють офіційні джерела Ітлаії, президент країни Джорджо Наполітано оголосив про свій вихід на пенсію у листі про відставку.
Його відставка в середу залишає прем’єр-міністр Маттео Ренці зі складним завданням у пошука його наступника.
Деякі експерти передбачають, що пан Ренці може використати вибори, якщо не зможе знайти необхідну підтримку для заміни 89-річного пана Наполітано.
Роль президента в Італії в основному несе церемоніальний характер, хоча він має право обирати прем’єр-міністра та розпускати парламент. Це право була розглядалося в якості ключового в останні роки.
Пан Наполітано отримав високу оцінку від деяких сил за використання свого права при звільненні прем’єр-міністра Сільвіо Берлусконі на піку італійської боргової кризи в 2011 році.
Пан Наполітано заявив минулого місяця, що через поганий стан власного здоров’я, він залишить свою посаду до закінчення терміну його повноважень у 2020 році.
У 2013 році він неохоче погодився на другий термін, щоб відіграти допоміжну роль у вирішенні парламентських виборів, які зайшли в глухий кут.
Пан Renzi відзначив діяльність президента в Європейському парламенті у Страсбурзі, описуючи його як державного службовця із великим досвідом, який присвятив своє життя Італії та Європі. Він сказав, що потрібно «простояти декілька годин аби навести повний перелік досягнень пана президента».
Пан Наполітано був вперше обраний до парламенту в 1953 році і став президентом в 2006 році.Він був добре відомим членом партія Демократичних лівих, наступниці Комуністичної партії Італії.Його прихильники бачили в ньому бастіон стабільності в умовах політичної невизначеності в Італії, але його критики розглядають його як представника потьмянілого політичного класу, який часто перевищував свої повноваження.
Нижня палата парламенту назве дату виборів його наступника 1009-ма парламентарями та регіональними представниками. Процес має розпочатися протягом 15 днів. Для успішного голосування кандидату необхідна більшість у дві третини голосів протягом перших трьох раундів. Якщо в ході трьох раундів ніхто не буде обраний, у четвертому буде необхідна лише проста більшість.
Кореспонденти повідомляють, що процес голосування може бути дуже непередбачуваним, оскільки законодавці використовують таємне голосування для врегулювання політичного невдоволення.
Пан Ренці раніше заявив, що він був упевнений, що президент може бути обраний у четвертому раунді.

Мої відео