Новини України: Президент Італії оголосив про свою відставку

Новини України: Президент Італії оголосив про свою відставку
211745 ПЕРЕГЛЯДІВ

Італійські чиновники зробили заяву про те, що президент країни Джорджо Наполітано оголосив про свій вихід на пенсію в офіційному листі.

Італійські чиновники зробили заяву про те, що президент країни Джорджо Наполітано оголосив про свій вихід на пенсію в офіційному листі. Його відставка поставила перед прем’єр-міністром Маттео Рензі складну задачу – знайти наступника на пост. Деякі високопосадовці передбачали, що Рензі наполягав би на виборах нового президента, якщо не знайшов би підтримки для усунення 89-річного Наполітано.
Роль президента в Італії можна назвати швидше церемоніальною, проте він має право обрати прем’єр-міністра й розпустити парламент. І в останні роки правління Джорджо Наполітано влада президента розглядалася як ключова сила в керуванні країною.
Термін правління президента мав офіційно завершитись у 2020 році. Проте минулого місяця пан Наполітано оголосив, що через погіршення стану здоров’я йому доведеться залишити пост раніше зазначеного часу. У 2013 році він неохоче погодився на пропозицію залишитися президентом країни на другий термін для того, щоб допомогти вирішити складну ситуацію в Італії, коли парламентські вибори зайшли в глухий кут.
Наполітано був вперше обраний до парламенту в 1953 році і став президентом у 2006 році. Довгий час він був членом Італійської комуністичної партії. У ході своєї політичної кар’єри став орієнтуватися на демократичний лівий напрямок. Прихильники пана Джорджо бачать в ньому основу стабільності в умовах політичної невизначеності в Італії, а критики розглядають його як представника вже застарілого політичного класу. Зважаючи на його вплив у країні, Наполітано відомий за прізвиськом Король Джорджо, або Король Умберто через аристократичні манери.

Мої відео