Новини України: Європейський союз розпочинає побудову нової стратегії щодо РФ

Новини України: Європейський союз розпочинає побудову нової стратегії щодо РФ
106038 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Брюсселі нарешті зрозуміли побудови нової стратегії у відносинах з Росією. 

У Брюсселі нарешті зрозуміли побудови нової стратегії у відносинах з Росією. Саме так реагує українське Представництво при ЄС на засідання міністрів закордонних справ співдружності, 19 січня. На ньому будуть розглянуті не лише європейсько-російські відносини, а й поміркують над можливістю протидії російській пропаганді.
Сьогоднішня зустріч голів європейських дипломатичних відомств присвячена не санкціям чи підготовкою відповіді через поглиблення конфлікту в Україні. У Європейській службі зовнішньої діяльності пояснюють, що Європа буде переглядати стратегію відносин з Російською Федерацією, на фоні її агресії в Україні.
У Представництві України при Євросоюзі таку новину сприйняли оптимістично, адже Європа нарешті зрозуміла, що проти Росії потрібно діяти єдиним фронтом. Голова Представництва України при ЄС Костянтин Єлісєєв наголосив, що дані дії від ЄС є початком, однак Європа це усвідомила, а це важливо.
Український дипломат, коментуючи намір Європи побудувати нову стратегію відносин з Росією, зазначив, що існують три ключові речі, які необхідно, щоб ЄС додав у власні розробки. Перше – це єдність і солідарність всієї Європи. Росія вже неодноразово намагалася розділити Європейський союз, в тому числі і в українсьокому питанні. Друге – це повага зі сторони росіян принципів міжнародного права. Повага України як держави стає третім фактором у розбудові стратегії.
Заступник директора брюссельського Центру європейських досліджень імені Вілфріда Мартенса Роланд Фройденштайн зазначив, що у 2014 році Європейські держави трималися разом, відповідаючи на агресію санкціями. Однак настав 2015 рік, атому країни ЄС мають визначити подальші кроки.
Фройденштайн відмітив, що у складі Європейського союзу існують два табори: перший намагається тиснути й надалі на Росію, з метою поліпшення ситуації на Сході України, а другий – шукає шляхи налагодження відносин з Росією. Тому зараз настає той час, коли ці два табори почнуть дискусію.
На сьогодні у дипломатичних колах ЄС не бачать причин для послаблення обмежень проти Російської Федерації. Однак основним питанням, які розглянуть на сьогоднішній зустрічі дипломатичні представники будуть пов’язанні з подальшими діями у відносинах з Росією та протистояння російській пропаганді.

Мої відео