Новини України: На порядку денному в Давосі домінують глобальні конфлікти

Новини України: На порядку денному в Давосі домінують глобальні конфлікти
238197 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ризики, пов’язані з глобальними конфліктами займають головне місце на порядку денному зустрічі політиків та лідерів галузі у Швейцарії.

Ризики, пов’язані з глобальними конфліктами займають головне місце на порядку денному зустрічі політиків та лідерів галузі у Швейцарії.
На відміну від попередніх років, коли економіка займала центральне місце, геополітичні проблеми будуть гарячою темою на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ). Очікується, що учасники з більш ніж 140 країн візьмуть участь у даному заході.
Майже 900 експертів визначили затяжні глобальні суперечки як «основні загрози, що впливають на людство».
Конфлікти в Україні та на Близькому Сході були виділені як теми особливого занепокоєння.
Екологічні загрози, в тому числі брак води та поширення інфекційних захворювань, також були відзначені у річному звіті ВЕФ щодо глобальних ризиків.
У своїй презентації для преси, WEF підкреслив, що більше, ніж через «25 років після падіння Берлінської стіни», «міждержавних конфлікти» та «залишки холодної війни» стануть тепер знову, швидше за все, головними ризиками для глобальної стабільності.
Еспен Барт Ейде, колишній норвезький міністр оборони, який працював над доповіддю, заявив, що конфлікти, які несуть найбільші ризики не були зводяться лише до «прямого збройного конфлікту».
Пан Ейде сказав, що «основні силові ігри», такі як ситуація між Росією та Україною, викликають таке ж занепокоєння, як і напружені стосунки між двома найбільшими економіками Азії – Японією та Китаєм.
Він змалював 2014 рік, як «жахливий рік» для світової політики, і попередив, що вперше за багато років, політика зазіхає на економіку та світову торгівлю.
Санкції, такі як ті, якими обкладаються Іран та Росії західними державами, стосуються перш за все бізнесу, додав він, як це було під час протекціонізму.
Інші ризики, виявлені в доповіді, відносяться до екстремальних погодних явищ, неспроможності державного управління, а також зростання безробіття.
Загроза кібератак, подібних до недавньої атака на Sony Pictures і «підвищена уразливість секретної інформації» також здобули популярність серед основних трендів ВЕФ.
«Ми закликаємо [політиків], збільшити інвестиції у співпрацю та дипломатію», заявив журналістам пан Ейде.

Мої відео