Новини України: США та Куба зустрінуться для переговорів на високому рівні в рамках відлиги

Новини України: США та Куба зустрінуться для переговорів на високому рівні в рамках відлиги
26588 ПЕРЕГЛЯДІВ

Представники США і Куба мають провести переговори найвищого рівня в кубинській столиці Гавані вперше за останні десятиліття.

Переговори є частиною відлиги у відносинах між двома суперниками, оголошеної минулого місяця в одночасних виступах президента США Барака Обами та його кубинського колеги Рауля Кастро.
Вони пройдуть лише через кілька годин після того, як пан Обама закликав Конгрес скористається шансом скасувати ембарго на торгівлю США із Кубою.
Головною темою переговорів стануть питання міграції та відновлення повноцінних дипломатичних відносин.
Очолювати делегація США буде Роберта Якобсон, головний американський дипломат в Латинській Америці. Останній раз хтось дипломат її рівня відвідував Кубу 35 років тому.
Дана зустріч розглядається, як початок нової ери у відносинах між двома країнами.
Очікується, що США проситимуть покласти край наявним дипломатичним обмежень та відкрити повноцінне посольство своєї країни у Кубі. Кубинці, як очікується, зосередять увагу на питаннях міграції у середу та розширенні дипломатичних відносин у четвер.
У вівторок президент Обама підкреслив важливість відлиги в американо-кубинських відносинах у своєму посланні «Про стан держави» до Конгресу. Він сказав, що його рішення співпрацювати з Кубою після десятиліть заморожених відносин мають потенціал, «покінчити із недовірою в нашій півкулі». Він також закликав Конгрес почати роботу над закінченням торгового ембарго США проти Куби, яке було чинним протягом більш ніж п’яти десятиліть. Президент сказав, що він «виступає проти фальшивих приводів для обмежень на Кубі; ратує за демократичні цінності і простягає руку дружби кубинському народу».
Тим не менш, президент Обама не в силах зняти ембарго, і лише Конгрес може зробити це, а за словами кореспондентів, ще багато республіканців вистпупають проти цього.

Мої відео