Новини України: Президент Ємену досягає угоди з повстанцями

Новини України: Президент Ємену досягає угоди з повстанцями
132480 ПЕРЕГЛЯДІВ

Президент Ємену досяг мирної угоди із повстанцями-шиїтами, які займають ключові позиції в столиці країни, місті Сані.

Президент Ємену досяг мирної угоди із повстанцями-шиїтами, які займають ключові позиції в столиці країни, місті Сані.
Офіс президента Абдураббуха Мансура Хаді заявив, що повстанцям, які захопили його палац та оточили його будинок, були запропоновані серйозні поступки. Вони будуть відігравати більшу роль у політиці країни політичну роль, а до нової конституція, проти якої вони виступають, можуть бути внесені зміни.
Повстанці, як очікується, у відповідь випустять начальника пана Хаді із його персоналом.
Але немає ніякого безпосереднього підтвердження цієї угоди з повстанцями.
Перед оголошення про угоду, сухопутні, морські та повітряні шляхи в країну були закриті, повідомляють місцеві ЗМІ. Основний орган з питань безпеки в південному портовому місті Аден сказав, що дана міра була необхідна через «небезпечні події в столиці».
Повстанці заперечують спроби здійснити державний переворот проти нього, але їхній лідер Абдул Малік аль-Хуті, заявив по телебаченню у вівторок, що звинувачує його та інших єменських лідерів у ігноруванні інтересів населення держави. Також він повторив свою вимогу до пана Хаді реалізувати мирний договір підписаний, після того, як його люди захопили столицю у вересні. Також пан Хуті попередив, що Ємен «глибоко загруз в корупції і тиранії» і рухається в напрямку повного краху».
Також лідер повстанців звинуватив уряд у сприянні терористам з Аль-Каїди, які заприсягнулися захищати сунітську громади Ємену від шиїтів.
Рада Безпеки ООН підтримала владу пана Хаді в якості законного президента в заяві, узгодженій всіма 15 членами. США підкреслили у середу, що він залишається президентом і сказали, що спільна операція по боротьбі з тероризмом проти бойовиків Аль-Каїди в Аравійському півострові досі триває.

Мої відео