Новини України: Колишній прем’єрці Таїланду винесений імпічмент

Новини України: Колишній прем’єрці Таїланду винесений імпічмент
185417 ПЕРЕГЛЯДІВ

Влада Таїланду відсторонила екс-прем’єр-міністра Їнглак Чинават від посади на п’ять років, та почала судову справу, в результаті якої вона може бути ув’язнена.

Влада Таїланду відсторонила екс-прем’єр-міністра Їнглак Чинават від посади на п’ять років, та почала судову справу, в результаті якої вона може бути ув’язнена.
Призначений армією законодавчий орган притягнутий її до відповідальності за її корупційну схему субсидування рисових фермерів.
Кримінальні звинувачення за дане порушення може призвести до тюремного ув’язнення на 10 років.
Військові правлять Таїландом з травня 2014 року, коли вони скинули уряд пані Їнглак в результаті державного перевороту.
Аналітики розглядають імпічмент, як сильний сигнал, що не буде ніяких компромісів і що її сім’я буд видалені з політики.
Пані Їнглак та її брат, магнат і колишній прем’єр-міністр Таксин Чинават, як і раніше дуже популярні серед таїландської сільської бідноти, але жорстоко критикуються міщанами та середнім класом, які звинувачують їх у корумпованості та зловживанні владою.
Їх партія найпопулярніша в Таїланді і під різними назвами виграла всі вибори з 2001 року.
Незабаром після її імпічменту, пані Їнглак повинна провести прес-конференцію в готелі Бангкока. Але прибули війська і запобігти її промові.
Таїланд наразі живе за законами воєнного часу і несанкціоновані політичні мітинги заборонені.
Пані Їнглак з тих пір опублікувала заяву (тайською мовою) на своїй сторінці в Facebook, звинувачуючи владу в спробах знищити її. «Демократія та верховенство закону наразі померли в Таїланді», сказала вона.
Звинувачення проти пані Їнглак побудовані навколо схеми, в якій її уряд, закупав рис у місцевих фермерів за завищеною ціною, порівняно із світовим ринком. Антикорупційні слідчі звинуватили пані Їнглак і її партію, у використанні схеми з метою купити голоси у фермерів, особливо на півночі країни, і отриманні з цього вигоди державними структурами.
У п’ятницю, 190 зі 219 законодавців, присутніх в Національних законодавчих зборах проголосували за її імпічмент. Вісімнадцять проголосували проти імпічменту в той час як інші утрималися. Один депутат був відсутній на голосуванні.
Голоси були написані на дошці, після підрахунку та опубліковані по національному телебаченню.
Пані Їнглак заперечує звинувачення, кажучи, що не брала участі у безпосередньому функціонуванні схеми, та що вона розроблялася задля підтримки сільської бідноти. Її прихильники стверджують, що претензії до неї є вивертом, щоб усунути її від політики.

Мої відео