Новини України: Меркель закликала Грецію не відділятися від єврозони

Новини України: Меркель закликала Грецію не відділятися від єврозони
185311 ПЕРЕГЛЯДІВ

Напередодні виборів у Греції, які можуть поставити під сумнів майбутнє країни в єврозоні, канцлер Німеччини попросила виборців залишатися з Європою.

Напередодні виборів у Греції, які можуть поставити під сумнів майбутнє країни в єврозоні, канцлер Німеччини попросила виборців залишатися з Європою. В останній день політичної агітації Ангела Меркель закликала до єдності.
Можливість перемоги на виборах Коаліції радикальних лівих (партія «Syriza») викликає побоювання, що Греція може оголосити дефолт і вихід з єврозони у зв’язку зі своїми боргами.
На прес-конференції у Флоренції з прем’єр-міністром Італії Маттео Рензі Меркель сказала: «В основі наших принципів лежить солідарність. Я хочу, щоб Греція, незважаючи на труднощі, залишалася частиною нашої історії».
Виступаючи перед натовпом своїх прихильників у четвер увечері лідер Коаліції радикальних лівих Алексіс Ципрас повторив свою обіцянку щодо списання половини міжнародних боргів Греції, коли закінчиться поточна операція з «порятунку» країни. Він сказав, що скоро прийде край національному приниженню. Як показали соціологічні опитування за кілька днів до виборів, населення готове проголосувати за його ідею. Розрив між Syriza і консервативною Новою демократичною партією збільшується.
Греція пережила глобальні скорочення бюджету як вимогу так званої «трійки»: ЄС, Міжнародного валютного фонду та Європейського центрального банку. У зв’язку із затяжною багаторічною кризою борг Греції становить 175% ВВП, позики від ЄС та МВФ – 240 мільярдів євро. Рівень безробіття в країні виріс до позначки у 25%, а середня заробітна плата наразі становить 600 євро на місяць.
Syriza запевняє, що хоче, аби Греція залишилася в єврозоні. Проте критики кажуть, що програма партії може означати, що Греція буде змушена покинути єврозону, незважаючи на те, хоче вона цього чи ні. Алексіс Ципрас пообіцяв переглянути рятівні угоди з реструктуризації боргу країни.
Нова демократична партія прем’єр-міністра Греції Антоніса Самараса проводить свій заключну виборчу кампанію в Афінах, у той час як лідер Коаліції радикальних лівих знаходиься в Іракліоні.

Мої відео