Новини України: Порошенко обговорив з Меркель і Олландом обстріл Маріуполя сепаратистами

Новини України: Порошенко обговорив з Меркель і Олландом обстріл Маріуполя сепаратистами
53052 ПЕРЕГЛЯДІВ

Петро Порошенко мав телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, а також президентом Франції Франсуа Олландом.

Петро Порошенко мав телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, а також президентом Франції Франсуа Олландом. Під час розмови вони обговорили шляхи для деескалації конфлікту на сході України. Також Меркель і Олланд принесли свої співчуття українському народу у зв’язку із загибеллю мирних жителів під час обстрілу Маріуполя. Про це повідомили в прес-службі президента України. Під час розмови було прийнято рішення скликати екстрене засідання Ради Європейського союзу на рівні керівників МЗС на якому планується обговорити можливість прийняття рішучіших кроків щодо Росії в разі продовження військових дій на Донбасі. Засідання Ради Європейського союзу має відбутись 29 січня.
«Було прийнято рішення про негайне скликання екстреного засідання Ради ЄС за участю міністрів закордонних справ країн ЄС, яке відбудеться 29 січня»,- йдеться у повідомленні на сайті глави держави. Також було погоджено провести зустріч тристоронньої контактної групи, яка має відбутись уже в найближчі дні. Під час розмови Порошенко повідомив, що вимагатиме від світових організацій визнати самопроголошену ДНР терористичною організацією. За його словами лише терористи стріляють і вбивають мирних жителів, а також руйнують житлові будинки дитячі садочки і школи. Співрозмовники погодились, що для негайної деескалації конфлікту необхідно припинити обстріли, відвести важке озброєння створивши таким чином буферну зону, а також важливо щоб Росія вивела власні війська. Нагадаємо, що 24 січня сепаратисти обстріляли житловий масив Маріуполя. Під час обстрілу загинуло 30 мирних жителі серед яких були і діти. Більше 100 людей отримали поранення з них 40 знаходяться у важкому стані

Мої відео