Новини України: На виборах у Греції перемагає ліворадикальна «СІРІЗА»

Новини України: На виборах у Греції перемагає ліворадикальна «СІРІЗА»
238248 ПЕРЕГЛЯДІВ

На грецьких парламентських виборах впевнено лідирує ліворадикальна партія СІРІЗА, отримавши приблизно 36 відсотків голосів.

На грецьких парламентських виборах впевнено лідирує ліворадикальна партія СІРІЗА, отримавши приблизно 36 відсотків голосів. Дані результати наявні після підрахування близько 75 відсотків голосів.
Другою йде «Нова демократія», правоцентристська партія, яка здобула приблизно 23-27 відсотків. Третє місце, згідно з останніми даними, посідає праворадикальна партія «Золотий світанок», яка виступає за серйозне посилення міграційного законодавства. Для одноосібного формування уряду ліворадикалам необхідно здобути 151 місце з 300. У разі меншої кількості мандатів партія буде змушена шукати партнерів для формування коаліції. Варто зазначити, що за грецькою виборчою системою, яка відома як «посилена пропорційна», партія-переможець отримує додаткові 50 мандатів.
Вже екс-прем’єр-міністр країни Антоніс Самарас визнав власну поразку та встиг привітати Алексіс Ціпраса, лідера партії-переможця із перемогою на виборах, який, в свою чергу, вже заявив, що завершиться політика жорсткої економії, яка здійснювалася колишнім урядом під тиском Брюсселя.
Перемога партії СІРІЗА на чолі зі 40-річним Алексісом Ціпрасом може суттєво змінити формат відносин Греції із ЄС, тому що подібним волевиявленням більшість виборців фактично відкинули варіанти вирішення кризи єврозони, запропоновані Брюсселем чи Берліном. Таким чином можуть суттєво змінитися умови отримання грецьким урядом міжнародної фінансової допомоги.
У Німеччині президент Бундесбанку Йенс Вайдманн виразив сподівання, що «новий грецький уряд не буде давати обіцянок, які він не зможе стримати і які країна не може собі дозволити».
Як очікується, результати грецького волевиявлення будуть основною темою для обговорення на зустрічі 19-ти європейських міністрів фінансів, яка відбудеться у понеділок.
Партія СІРІЗА, яка очолювала партійні рейтинги в країні протягом останніх місяців, неодноразово оголошувала в ході власної виборчої кампанії плани, згідно яким, вони прагнуть списати половину гігантського зовнішнього боргу країни та пом’якшити заходи жорсткої економії, від яких, за словами представників партії, страждають мільйони громадян Греції.
Нагадаємо, що СІРІЗА, або Коаліція радикальних лівих є об’єднанням цілої низки лівих політичних сил Греції, основними з яких є Сінаспізмос, або Коаліція лівих та екологічних рухів та місцеві комуністи.

Мої відео