Кастро вимагає від США повернути Гуантанамо

211860 ПЕРЕГЛЯДІВ

Куба вимагає від США повернення військової бази Гуантанамо – за словами кубинської влади, це одна з умов для нормалізації відносин між двома країнами.

Куба вимагає від США повернення військової бази Гуантанамо – за словами кубинської влади, це одна з умов для нормалізації відносин між двома країнами.
Рауль Кастро, президент Куби, також закликав США до скасування торгового ембарго та виключення Куби зі списку країн, які спонсують тероризм.
Нагадаємо, що у грудні минулого року Куба та США заявили про поновлення дипломатичних зв’язків, які були зупинені 1961 року. Декілька днів тому, офіційна делегація із США прибула до столиці Куби, Гавани задля переговорів щодо відкриття посольств.
Тим часом кубинська державна газета опублікувала лист Фіделя Кастро, в якому, зокрема, говориться: «Ми будемо завжди підтримувати співпрацю і дружбу з усіма людьми на землі, навіть із нашими політичними суперниками». Цю фразу експерти розглядають як сигнал про схвалення нинішнього потепління відносин з США з боку лідера кубинської революції. За словами пана Фіделя, він «не довіряє політиці США», щоправда це не значить, що він заперечує «мирне вирішення конфлікту».
Брат Фіделя, Рауль, який став главою держави в 2008 році, озвучив свої вимоги до США в ході саміту Співтовариства латиноамериканських і карибських держав (СЕЛАК), який проходить в Коста-Риці.
«Відновлення дипломатичних відносин є початком процесу нормалізації двосторонніх зв’язків. Але даний процес нереальний, поки діє блокада, поки вони не віддадуть нам територію, яка незаконно зайнята військово-морською базою Гуантанамо», - заявив Рауль Кастро.
У 1903 році земля, на якій наразі знаходиться база Гуантанамо, була здана в довгострокову оренду тодішньою владою Куби уряду США. Офіційні особи США поки ніяким чином не відреагували на даний вислів пана Кастро.
Раніше американський президент пан Обама закликав конгрес до повного скасування торгового ембарго, введеного США щодо Куби в 1962 році.
У січні нинішнього року пан Обама у рамках своїх повноважень вирішив послабити дію заборони на торгівлю стосовно Куби та обмеження для громадян країни щодо поїздок до США.

Мої відео