Експерти вважають, що Греція підтримуватиме санкції щодо Росії

238322 ПЕРЕГЛЯДІВ

Греція у питаннях, пов’язаних із санкціями Євросоюзу проти Росії скоріше за все обере помірковану позицію і перешкоджатиме їм.

Греція у питаннях, пов’язаних із санкціями Євросоюзу проти Росії скоріше за все обере помірковану позицію і перешкоджатиме їм. Не дивлячись на заяви представників нового грецького уряду про блокування санкцій, подібний сценарій є малоймовірним.
Подібну думку виразили європейські експерти та дипломати, яких опитали журналісти французького агентства AFP перед засіданням Ради.
«Найбільш вірогідно, що нова влада Греції займатиме помірковану позицію щодо санкцій, але не буде перешкоджати їх введенню. Усі прагнуть зберегти нашу єдність», - повідомив європейський дипломат агентству. Згідно його слів, наразі інтереси Греції не включають у себе початок роботи відразу по декільком фронтам.
Не дивлячись на те, що Карл Більдт, екс-голова МЗС Швеції, повідомив через власний аккаунт у мережі Twitter, що йому здається, що новий грецький уряд Греції прагне мати дружні стосунки із Москвою, а не з Брюсселем, експерти наразі не бачать шляхів, за якими при нинішній ситуації Греція зможе одноосібно відстоювати інтереси Росії у боротьбі із іншими 27-ма країнами-членами Євросоюзу.
Раніше очільник грецької дипломатії пан Котзіас повідомив, що теоретично вони мають можливість блокувати прийняття нового пакету санкцій проти РФ. Його соратник Панайотіс Лафазаніс, який став міністром енергетики Греції, взагалі заявив, що його країна не погоджується із санкціями Євросоюзу відносно Росії.
Але директор брюссельського філіалу фонду Карнегі Ян Техау переконаний, що «грекам необхідно зберегти увесь власний політичний капітал аби мати можливість здобути покращені умови у різних економічних угодах, і тому навряд чи вони будуть витрачати свою небезмежну політичну вагу заради РФ».
Дипломатичні джерела французького агентства в Брюсселі дають прогноз, що, скоріше за все, у ЄС в четвер домовляться про збільшення кількості осіб, внесених до чорного списку, які мають відношення до ескалації збройного конфлікту на сході України, проте навряд чи прийме якісь економічні санкції проти Росії.
Зазначимо, що Рада ЄС по закордонним справам збирається у Брюсселі у четвер, 29 січня, на термінове засідання. Очільники МЗС країн-членів ЄС мають обговорити ситуацію в Україні та питання щодо потенційного розширення обмежувальних заходів проти Росії

Мої відео