О. Лукашенко заявив, що Білорусія не частина « русского мира»

132420 ПЕРЕГЛЯДІВ

Президент Білорусі минулого четверга дав розлогу прес-конференцію, в якій закликав докласти всіх зусиль, аби зупинити війну на Сході України.

Президент Білорусі минулого четверга дав розлогу прес-конференцію, в якій закликав докласти всіх зусиль, аби зупинити війну на Сході України.
Окрім цього пан Лукашенко чітко і ясно дав зрозуміти білоруським прихильникам РФ, що ніякого об’єднання , зближення з Кремлем не буде.
Майже крилатою стала теза білоруського президента про «отдельных умников», що вважають Білорусь майже частиною Російської Федерації. Тож пан Лукашенко порадив таким особам забути свої ідеї та нагадав, що Білорусь окрема, суверенна, незалежна держава.
До того ж президент заявив, що в разі потреби змусить всіх і кожного поважати суверинітет і незалежність власної країни, і власне тих хто вважає, що такої країни як Білорусь раніше не було: «Не было, а сейчас есть, и с этим надо считаться».
Окрім тривог за територіальну цілісність країни, пан Лукашенко не залишив поза увагою й українську кризу на Донбасі. В ході прес-конференції він закликав, щоб Європа, США – котрих хвилює дана ситуація, Росія, котра власне бере участь в подіях, та Білорусь – для якої існує небезпека аналогічних подій, що зараз відбуваються в Україні, - зробили все що можна, для припинення війни.
Не залишив без уваги Лукашенко і покращення відносин між Білоруссю та Європою зі США. Однак, оскільки він вважає себе прагматиком, то особливих надій на це “потепління” не покладає. Лукашенко пов’язує покращення стосунків лише з білоруською позицією підтримки України, тож доки Заходу буде вигідна така позиція – Європа каже “дякую”.
Ну і на запитання журналістів, про можливі територіальні претензії до Росії з боку Білорусі Лукашенко відповів, що білорусам досить і тих гарних стосунків, котрі склалися з прикордонними областями, тож на чужі землі Білорусь жодним чином не буде претендувати.

Мої відео