Можливість російського вторгнення в країни Прибалтики в Альянсі не відкидають

Можливість російського вторгнення в країни Прибалтики в Альянсі не відкидають
211913 ПЕРЕГЛЯДІВ

Колишній генеральний секретар Північного Альянсу Андерс Фог Расмусен, поділився своїми побоюваннями з приводу можливого російського вторгнення до країн Балтики, в першу чергу Естонії та Литви

Колишній генеральний секретар Північного Альянсу Андерс Фог Расмусен, поділився своїми побоюваннями з приводу можливого російського вторгнення до країн Балтики, в першу чергу Естонії та Литви. На його думку, такий варіант розвитку подій не можна виключати, оскільки Кремль цілком може захотіти перевірити “5-ту” статтю уставу НАТО – про загрозу країнам членам, як загрозу всьому Північному Альянсу.
Разом із тим, пан Расмусен вважає, що основною метою В.Путіна є бажання відновити вплив Росії над Східною Європою та посилити статус могутньої держави. Але якщо Кремль все ж таки зважиться на такий крок – це призведе до його неминучої поразки. Однак Путін – спеціаліст по гібридним війнам, а в Латвії та Естонії достатньо чисельна російська діаспора.
Нинішній генеральний секретар Йенс Столтенберг, заявив, що чисельний склад Сил реагування НАТО буде збільшено в 2,5 рази, з 13 тисяч до 30 тисяч осіб, а група підвищеної готовності, в складі СР, буде налічувати 5000 осіб.
Власне країни Балтики теж не пасуть задніх, наприклад за словами міністра оборони Естонії С.Міксера, контракт з Нідерландами на поставку 44 бронемашин і 6 танків є найбільшим військовим контрактом в масштабах країни.
Окрім цього, ще в листопаді минулого року США розмістили свої танки в Латвії, в межах операції Atlantic Resolve, метою якої є посилення безпеки країн Балтики та Польщі. По загальним підрахункам НАТО направить 150 бронемашин до Європейських країн -членів.

Мої відео