У Бельгії викрито ісламістське угруповання Sharia4Belgium: 46 джихадистів віддані під суд

79600 ПЕРЕГЛЯДІВ

Бельгійський суд засудив до 12 років позбавлення волі лідера угрупування ісламістського спрямування Sharia4Belgium

Бельгійський суд засудив до 12 років позбавлення волі лідера угрупування ісламістського спрямування Sharia4Belgium. Як повідомляє телеканал «Аль-Арабія» в середу, 11 лютого, суд також постановив, що дане угрупування є терористичною організацією, яка переконує молодих бельгійців приєднатися до бойовиків «Ісламського держави» на Близькому Сході.

Незважаючи на, що 32-річний підсудний Фуад Белкасем не воював в Сирії, на відміну від більшості інших обвинувачених, суддя Люк Ротаргент заявив, що саме він був рушійною силою організації. Прокуратура просила засудити його до 15 років позбавлення волі.

Вирок був винесений на тлі підвищеної готовності бельгійських сил безпеки до відбиття терористичних атак. До підвищення рівня терористичної загрози влада країни була змушена вдатися після низки кровопролитних терактів в Парижі.

Протягом останніх років Бельгія перетворилася на благодатний ґрунт для європейських джихадистів. За офіційними даними, наведеними владою, близько 350-ти бельгійців вирушили до Сирії, з метою долучитися до екстремістського угруповання «Ісламська держава» та інших радикальних збройних формуваннь.

Прокуратура вимагала від суду 15-річного терміну позбавлення волі для Фуада Белкасема, якого вона вважає лідером угруповання Sharia4Belgium. Пан Белкасем стверджує, що він є всього лише рядовим членом організації.

Загалом 9-ть з 46-ти обвинувачених були присутніми на засіданнях суду. Влада Бельгії вважає, що інші обвинувачені ще не повернулися з Сирії, з поля бою, або були там вбиті.

Головним свідком у суді виступив 20-річний Жійонне Бонтін, батько якого вирушив до Сирії, щоб переконати сина повернутися до Бельгії. Прокуратура вимагає позбавити його волі строком на 4 роки.

Мої відео