Ірина ​.Геращенко: «Ми високо цінуємо співпрацю з ОБСЄ у питаннях гендерної рівності і захисту прав

Ірина ​.Геращенко: «Ми високо цінуємо співпрацю з ОБСЄ у питаннях гендерної рівності і захисту прав
82504 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Ми високо цінуємо співпрацю з ОБСЄ в питаннях гендерної рівності і захисту прав жінок», - наголосила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі зі Спеціальним представником Діючого Голови ОБСЄ з ґендерних питань Мелані Вервір у вівторок.

У ході зустрічі було обговорено зростаючу роль жінок у миротворчих процесах в Україні, зокрема, збільшення кількості жінок у Збройних Силах України і впровадження гендерної рівності в силових структурах, також зусиль жінок-політиків, громадських активістів, волонтерів, направлених на встановлення миру, інклюзивний діалог, вирішення гуманітарних проблем на Донбасі і звільнення заручників.

Особливої уваги було приділено безпековій та гуманітарній ситуації на Донбасі, забезпечення прав внутрішньо переміщених, серед яких більшість складають жінки і діти. Також політик поінформувала про складний процес звільнення заручників, який вже рік заблокований.

Перший віце-спікер також докладно розповіла про ініціативу Президента України щодо введення миротворчої місії ООН на всю тимчасово окуповану територію України, включаючи ділянку українсько-російського державного кордону.

Також під час зустрічі було обговорено процес проведення реформ в Україні. І.Геращенко повідомила, що на порядку денному в Українському парламенті стоїть прийняття судової, пенсійної та медичної реформи, приватизація , що має сприяти росту економіки і боротьби з бідністю. Політик поінформувала, що наразі народні депутати працюють над розглядом Проекту Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (реєстр. № 6232 від 23.03.2017), що містить понад 4000 поправок.

Своєю чергою, Меліні Вервір запевнила, що ОБСЄ буде і надалі надавати консультативно-дорадчу допомогу у впровадженні політики гендерної рівності в Україні.

Мої відео