Як на Донбасі будуть «мир» спостерігати

238581 ПЕРЕГЛЯДІВ

Конфлікт на сході України досі не вичерпано, попри безкінечні усні та писемні домовленості

Конфлікт на сході України досі не вичерпано, попри безкінечні усні та писемні домовленості. Нагадуємо, що починаючи з 15 лютого, обидві сторони повинні були почати відвід зброї. Потрібного результату ще не досягнуто, а дії сепаратистів в уряді відкрито називають «постановочними сценами відводу зброї». Щоб досягти хоч якогось прогресу, уряд України спільно з Францією, Німеччиною і Росією домовилися розмістити спостерігачів ОБСЄ у 10 гарячих точках.
Таке рішення було прийнято по телефону. Також президенти обговорили найпроблемніщі населені пункти, що потребують контролю та спостереження. До них входять: Луганське, Гранітне, Волноваха, Широкіно, Щастя, Попасна, Кримське, Авдіївка та окремо будуть стежити за ситуацією у Донецькому аеропорту.
2 найважливіші умови розміщення спостерігачів ОБСЄ – це забезпечення їм безпеки та надання відповідних умов роботи. Крім того, у діалозі було вирішено, що дані працівники повинні мати можливість безперешкодно робити перевірку тих районів, де вже відведена важка зброя.
Результати роботи спостерігачів будуть опубліковані у вигляді звіту, який буде робитися щоденно. Інформація щодо проблем у гарячих точках, буде надсилатися усім МЗС країнам Нормандського формату.
Щодо введення миротворців ООН – Петро Порошенко зазначив, що у п’ятницю відбудеться спільна консультація міністрів закордонних справ і вже на цьому рівні буде прийнято остаточне рішення.

Мої відео