Регуляція роботи колекторів: що тепер зміниться для тих, хто має заборгованість?

Регуляція роботи колекторів: що тепер зміниться для тих, хто має заборгованість?
21853 ПЕРЕГЛЯДІВ

Верховна Рада України під час того, як відбувалось перше слухання стосовно регулювання роботи колекторів, майже одностайно прийшла до висновку, що нам необхідно прийняти цей законопроєкт, як основний. Згідно з документом, тепер споживачі, які мають заборгованість, також будуть захищені Законом України. Колекторам планують обмежити доступ до бази, в якій знаходяться всі списки боржників по кредитах. Тож що буде тепер чекати на боржників та які зміни планують ввести в роботу колекторів?

Наразі ми очікуємо на повне підтвердження та приведення до дії законопроєкту № 4241 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості». Що в ньому передбачено? Тепер ринок боржників будуть обмежувати для колекторів, які недобросовісно ставляться до своїх обов’язків. Тепер інструментарій споживачів буде захищеним від всіх Законом. В документі чітко пописано, що саме означає “врегулювання заборгованості, яку вчасно не виплатили” та “компанія колекторів”. В ньому чітко зазначено, в якому разі та як надавачі кредитів можуть звертатись по допомогу до колекторів. Також в документі вказано, з якого моменту можна вважати, що боржник злісно не виконує свої обов’язки.

Тепер Національний банк України створить власний реєстр боржників по всій території країни. Колекторською діяльністю можна буде займатися тільки після внесення до відповідного реєстру. Колекторські компанії і їх власників перевірятиме регулятор. Після того, як банк набуде прав звернутись до колекторської компанії, боржника обов’язково про це попередять. Вся інформація, яка стосується “третього боку” конфлікту, обов’язково повинна буде бути вивішеною на сайті. Про порушення можна буде повідомити до Національного банку. У разі порушення прав людини, яке трапиться двічі, банк повинен буде розірвати домовленість.

Що тепер зміниться в роботі колекторів? Згідно з новим законопроєктом, кожна колекторська фірма повинна буде виконувати вимоги етичної поведінки. Телефонувати боржникові вони тепер матимуть право лише з 8.00 до 20.00 не частіше, ніж 2 рази на день. Їм заборонять приховувати свій номер телефону. Також вони не матимуть права розповсюджувати інформацію про борг навіть родичам. Вони не матимуть права вимагати заплатити борг родичів позичальника. Погрози та шантаж каратимуться законом. Також забороняється розповсюджувати неправдиву інформацію стосовно того, скільки боржник повинен сплатити банкові.

А от що стосується боржника, то йому повинні надати всю необхідну інформацію стосовно того, хто саме займається його справою. Він має право знати назву компанії та ім’я колектора, який веде його справу. Якщо колектори порушать хоча б один з пунктів домовленості, вони сплачуватимуть штраф у розмірі від 51 до 102 тисяч гривень. Тож тепер українці будуть захищеними від погроз, шантажу та натиску. Адже національний банк України особисто займатиметься справами, які стосуються колекторських фірм.Автор: redactor.newsukraine

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео