Співпраця між Україною та Туреччиною має свої межі

Співпраця між Україною та Туреччиною має свої межі
57317 ПЕРЕГЛЯДІВ


10 квітня президент Володимир Зеленський вирушив до Стамбула для участі у дев'ятому засіданні Турецько-української ради стратегічного співробітництва високого рівня. Головною метою його візиту було прохання про підтримку президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана проти Росії, що є більш актуальним пріоритетом, ніж торгівля та інвестиції.

Останні тижні в Україні відчувається спека. З кінця березня Москва збирає війська на українсько-російському кордоні. За даними Києва, в цей час в районі, недалеко від прифронтових смуг на Донбасі, знаходиться близько 40 000 російських військовослужбовців і стільки ж в Криму, який був анексований Росією у 2014 році.

Хоча першим порту Зеленського є Сполучені Штати, він має вагомі підстави розраховувати на Туреччину. Анкара відмовляється визнати анексію Криму та пропонує риторичну підтримку Україні. У спільній декларації Ердоган і Зеленський пообіцяли продовжувати "координувати кроки, спрямовані на деокупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також територій в Донецькій та Луганській областях". Формулювання відповідає їх останній спільній заяві від жовтня 2020 року, коли лідери двох країн зустрілися в Туреччині.

Ердоган також знову прихильний до так званої Кримської платформи, започаткованої Києвом та підтриманої адміністрацією Байдена, яка має на меті тиск на Росію. Туреччина має намір використати зовнішньополітичну ініціативу для спрямування економічної допомоги кримським татарам в регіони, що межують з півостровом.

У відносинах між Україною та Туреччиною є суть не лише грандіозної риторики. У 2019 році Київ придбав 12 безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2, саме ту систему озброєння, яка давала перевагу турецьким союзникам на полях битв в Сирії, Лівії та Нагірному Карабасі. Генерал-командувач збройних сил України Руслан Хомчак підтвердив плани придбання ще п'яти.

Дві країни вже давно обговорюють питання спільного оборонного виробництва, причому Туреччина отримує вигоду від українських галузей, які були відрізані від російського ринку, а Україна отримує доступ до безпілотних технологій.


Крім того, уряд Туреччини використовує свої зв'язки з Україною, щоб залучити США. Хоча перезавантаження, яке Ердоган розглядає із Заходом, приносить свої плоди щодо ЄС, до цього часу команда Байдена ігнорує увертюри Анкари. Вашингтон не приймає аргументів на користь того, що Туреччина є єдиною державою, яка готова і хоче стримати експансіонізм Москви, будь то в Лівії, Сирії чи на Південному Кавказі. Подвійний вчинок Ердогана з Путіним залишив на Атлантиці тривалий негативне враження.

Зараз наростальний напруженість між Росією та Україною пропонує Туреччині можливість пожвавити свої зв'язки з Америкою та рештою НАТО після затишшя. Напередодні саміту Ердогана-Зеленського турецька влада оголосила, що два есмінці США - USS Donald Cook та USS Roosevelt - прямують до Чорного моря.

Пентагон був набагато менш прихильним, зазначивши, що такі розгортання є частиною регулярних механізмів ротації НАТО. Врешті-решт, США скасували відправлення кораблів. Команда Байдена вибрала новий раунд санкцій проти Росії, пов’язаний із втручанням в американську політику, а не в Україну, замість посилення американської військової присутності в регіоні.

Тому Туреччина навряд чи візьме на себе азартні ігри, ризикуючи лобовим зіткненням з Росією навколо України. На спільній пресконференція із Зеленським Ердоган закликав до деескалації у Чорному морі. Немає жодних свідчень про те, що Туреччина готова підняти ставку, направляючи пряму військову допомогу на передові, як це було в Нагірному Карабасі або в Лівії минулого року.

Він не в змозі схилити співвідношення сил на користь Києва, і, крім того, він може зіткнутися з жорсткими наслідками. 12 квітня російський уряд оголосив, що припиняє регулярні та чартерні рейси до Туреччини до 1 червня через занепокоєння COVID-19. Це рішення, що нагадує кампанію тиску, проведену Москвою під час "реактивної кризи" 2015-16 років, могло бути спричинене справжніми проблемами, пов'язаними з пандемією, але воно також надіслало чітке повідомлення.
Як прокоментував у Facebook Костянтин Косачов, заступник спікера Федеральної ради (верхня палата законодавчого органу), уникнення візитів до Туреччини "було б справді потужною реакцією [російського] суспільства на заяви національного лідера, який запрошує росіян на канікули. на їхню любов до теплого моря, а не до своєї батьківщини ».

Найголовніше, що сама Україна, схоже, не перебуває в режимі ескалації. Не вважаючи на всі вказівні пальці, що надходять з російської сторони, Зеленський не б'є в барабан і не збирає війська на сході. Це було б явно контрпродуктивно, оскільки це дало б довіру московському оповіданню про київські провокації або, що ще гірше, дало б привід для нападу. Швидше, український президент намагається набути дипломатичної підтримки.

Державний секретар США Ентоні Блінкен був у Бру минулого тижня на сесію раундів консультацій в рамках НАТО, де Україна стояла на порядку денному. Там він також зустрівся з міністром закордонних справ Києва Дмитром Кулебою. Альянс прогнозував єдність, але, швидше за все, не надто реагував на російське населення.

Турецька взаємодія з Україною говорить нам щось важливе щодо її стратегії щодо Росії. Попри всю свою хитрість, Анкара стежить за тим, щоб конкуренція з Москвою не виходила з-під контролю. Ердоган може бути набагато менш схильний до ризику, ніж колишні охоронці зовнішньої політики Туреччини, але він усвідомлює, що розборки з росіянами щодо Донбасу чи Криму несуть багато витрат і мало, якщо взагалі мають, виграш.

Найкращим варіантом для Туреччини є "м'яке збалансування": одночасне співробітництво з Росією на пострадянському просторі, приховування за щитом стримування НАТО та побудова зв'язків з безпекою з Азербайджаном, Грузією та Україною. Як і у 2014 році, Анкара намагатиметься уникати конфліктів, не втрачаючи обличчя.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео