Економіка Росії відстає від Європи на півстоліття

Економіка Росії відстає від Європи на півстоліття
132838 ПЕРЕГЛЯДІВ

Європейський парламент презентував дослідження «Російська економіка: чи зможе коли-небудь Росія наверстати опущене»

Європейський парламент презентував дослідження «Російська економіка: чи зможе коли-небудь Росія наверстати опущене». Висновки праці полягають у тому, що в економічному розрізі Росія відстає від розвинених країн Західної Європи мінімум на 50 років. Європейські економісти вважають, що причина такої нерівності у агресивній зовнішній політиці Москви, мілітаризації та нехтування економічними інтересами.
Також у дослідженні наголошується, що тенденція відсталості між Росією та Європою бере своє коріння ще з минулих століть. Так, ще часи царської влади показник ВВП на душу населення у Росії був майже на 50% менший ніж у Західній Європі.
«Це підтверджує тезу, висунуту одним із перших прем’єр-міністрів незалежної Росії - Єгором Гайдаром про стабільне 50-річне відставання Росії від Західної Європи» - йдеться в дослідженні.
В документі наголошують на тому, що підйом російської економіки стримує агресію Росії, адже за таких умов реформування не береться до уваги.
В якості виходу із такої ситуації, автори вказують на проведення структурних реформ економіки, без яких 50-річний розрив зберігатиметься й надалі.
Нагадаємо, що недавно російські економісти зробили прогноз щодо зменшення ВВП країни у 2015 році на 6,8%.

Мої відео