Режисер Ахтем Сеітаблаєв отримав цьогоріч премію імені Василя Стуса: говоримо про актора та його кар'єру в кіномистецтві

Режисер Ахтем Сеітаблаєв отримав цьогоріч премію імені Василя Стуса: говоримо про актора та його кар'єру в кіномистецтві
22066 ПЕРЕГЛЯДІВ

Український режисер, сценарист, актор Ахтем Сеітаблаєв цьогоріч отримав премію імені Василя Стуса. 12 грудня 2020 року в музеї Шевченка Ахтема нагородили грошовою винагородою та статуеткою за вагомий внесок в українську культуру. Нагороду актор отримав з рук декана Києво-Могилянської академії бізнес-школи Олександра Саврука.
На церемонії вручення премії Ахтем Сеітаблаєв зізнався, що нічого не знав про Василя Стуса аж до поки не приїхав в Київ. Наразі актор захоплюється мужність та любов'ю поета до рідної землі.
За словами Ахтема Сеітаблаєва, сьогодні багатьом із нас легше боротися за свою гідність, тому що "був і є Василь Стус, що серед нас і сьогодні літає Птах його душі".
Актор Ахтем Сеітаблаєв народився 11 грудня 1972 року в родині депортованих в часи Сталіна кримських татар. Сім'я Ахтема була відома своїми артистичними вміннями, тому й не дивно, що майбутній режисер зробив мистецтво своєю професією.
Хоча в дитинстві Ахтем хотів займатися фізичним вихованням, але вступні іспити не здав.
Цікаво, що рід мами Сеітаблаєва протягом двох століть був пов'язаний з мистецтвом. В родині були й співаки, й музиканти, й актори. А дядько Ахтема був композитором та одним із засновників ансамблю "Хайтарма".
За радянських часів рід матері Ахтема Сеітаблаєва був депортований на Урал, а батька- в Середню Азію. Коли була знята комендантська година, сім'я матері перебралася в Таджикистан. Там же вона закінчила музичне училище та вступила до театрального інституту. Тут і зустрілися батьки Ахтема.
На Узбекистані Ахтем Сеітаблаєв закінчив школу, а в 1988 році разом з батьками повернувся в Крим. В 1992 році Ахтем закінчив Кримське культурно-просвітницьке училище за спеціальністю акторського мистецтва. А вже в 1999 році актор переїхав до Києва вчитися драматургії в Київському національному університеті театру, кіно і мистецтва імені Карпенка-Карого.
Разом з тим Ахтем Сеітаблаєв уже грав спектаклі в Державному кримськотатарському академічному музично-драматичному театрі в Сімферополі. Наприклад, він зіграв такі спектаклі, як "Лісова пісня" за Лесею Українкою або ж "Браво, Амадео" по Моцарту і Сальєрі Пушкіна.
У 2003 році Ахтем Сеітаблаєв відкриває шлях до кіномистецтва, він починає зніматися у невеликих ролях та водночас писати власні сценарії до фільмів.
З 2005 року актор починає працювати в Академічному театрі драми та мистецтва на Лівому березі Дніпра.
Одна з перших робіт в кіномистецтві Ахтема, роль в 2006 році в художньому фільмі Миколи Мащенка "Богдан Зиновій Хмельницький".
У 2009 році Сеітаблаєв зняв міні-серіал"Осінні квіти" за власним сценарієм. Наступним був фільм "Чемпіони з підворіття", за якого режисер отримав нагороду в номінації " Кращий український фільм.
Знаковим фільмом для нього та його народу став "Хайтарма", в якому роль була відведена і його старшій доньці. Цей фільм приніс визнання актору не лише в Україні, а й за її межами. В 2014 році на італійському фестивалі " Kimera"був удостоєний звання кращого режисера.
У 2015-2016 роках режисер зняв драму "Чужа молитва". Фільм про кримську татарку, яка врятувала 88 єврейських дітей від нацистів.
Наступний фільм " Кіборги. Герої не вмирають", фільм над яким Ахтем працював у 2017 році. Тут актор розкрив життя українців, які захищали український аеропорт від російських найманців. За фільм Сеітаблаєв отримав орден "За заслуги III ступеня".
У 2018 році Ахтем працював над зйомками фільму " Захар Беркут", який вийшов на екрани українського телебачення в 2019 році.
У 2020 році режисер створив художній фільм " Номери", який базується за однойменною п'єсою Олега Сенцова 2011 року. Важливо, що кінокартина створювалася на відстані Ахтема та поета, через листування. Режисер гостро реагував на засудження росіянами Олега Сенцова і навіть писав відкритого листа Дональду Трампу з проханням повпливати на свободу письменника.
Наразі актор працює над новими проєктами та прагне завойовувати й надалі кіномистецтво.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео