Шоу-бізнес в полоні гібридної війни: початок з радянської музичної індустрії

Шоу-бізнес в полоні гібридної війни: початок з радянської музичної індустрії
180146 ПЕРЕГЛЯДІВ

Інформаційна війна зародилася на теренах нашої країни досить давно. Багато хто вважає, що ще за радянських часів, і це правда. Сьогодні ми це вам доведемо. Інформаційну дезінформацію ми спостерігаємо на телебаченні, в інтернет-виданнях. Проте, гібридна війна торкнулася й шоу-бізнесу. Відтак, музична індустрія почала набирати нових обертів. Сьогодні наші діти вловлюють всю ту музичну продукцію, яку їм подають українські та зарубіжні виконавці. Наприклад, запитайте сучасне покоління хто такий Morgenshtern і про що співає Niletto. Адже пісні цих музикантів у дітей на слуху й вони ефективно заковтують цей шлак.
Або ж пригадаймо таку співачку Лободу, яка швидко стрибнула в російський шоу-бізнес. Якось співачка заявила: " Мы строим Новый Рим тебе на зло». Тож чи не є ця репліка інформаційною війною?
Як виявляється, у війні шоу-бізнесу використовують не автомат, а слово, хайп. І що важливо така війна точиться ще з радянських часів. Російський шоу-бізнес любив будувати музичну індустрію на українській основі. До речі, чи знали ви, що пісня " Вот кто-то з горочки спустился", яка стала візитівкою Надежди Кадишевої та Наташі Корольової- це перероблена українська композиція "В саду осіннім айстри білі"? Відомі російські пісні, які полюбив український народ, як виявляється були викрадені та зплагіачені в українських композиторів.

"В саду осіннім айстри білі"- це український романс, який був поширений на теренах України в XX столітті. Відомостей про автора романсу не було, тож і вважають його українським. Однак, з часом у пісні знайшовся свій автор- Борис Терентьєв. Він народився в Києві, а проживав в Москві. Йому вдалося приставити аудиторії пісню "Вот кто-то з горочки спустился". За пісню такого собі плагіату, автор отримав Заслуженого діяча мистецтва Російської Федерації.

Пісня "Любо, братцы, любо" -україномовна. У війську Нестора Махна майже всі бійці були з України. Свого роду це був махновський гімн. Всім добре відомо, що пісня "Любо, братці, любо"- пісня визвольних війн. Проте музична індустрія Росії привласнює пісню собі. Вони вважають, що композиція зазвучала ще в часи, коли билися донські козаки з ногайцями. Але ж підтверджень немає ніяких. Якщо вірити тому, що пісня створена в XVIII столітті, то мова написання малоросійська, за визначенням етнографів. Також цю пісню використовували в радянському фільмі, і там звучали явні українські слова:"куля", "тужити".

Ще один яскравий плагіат від росіян- "Ой, мороз, мороз". Пісня була поширена у Вінницькій області в 1990-х роках. Однак, російські композитори привласнюють її собі. Колишня російська солістка в Воронезькому хорі Марія Павлівна Морозова-Уварова говорить, що пісня її. Як виявляється, за словами Марії, пісню створила для спільного виконання з чоловіком в 1954 році. Хоча вперше заговорили про українську пісню "Ой, мороз, мороз" в 1936 році. Тож явно російська музична індустрія хотіла ввести в оману український народ.

В 1992 році в Донецькій області зародилася група "Ненсі". Члени групи- Анатолій Бондаренко, Андрій Костенко. Якось Анатолій заявив, що пісня " Плаття твоє із ситцю "-західного походження, його авторства. Однак, довести, що він створив цю композицію, член групи не міг. Лише одного разу на концерті в кабаку Бондаренко зізнався, що весільну пісню запозичив з української культури.

Гібридна війна досить велика проблема українського шоу-бізнесу. Однак головне завдання сьогодні-побачити цю проблему. Потрібно аналізувати, прочитувати музичну індустрію . Культура має приносить задоволення, а не наповнювати наші голови дезінформацією та жалюгідним навіюванням думок інших виконавців.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео