Не обговорювати означає зрадити?

Не обговорювати означає зрадити?
32305 ПЕРЕГЛЯДІВ

Українські блогери зіштовхнулися з хвилею хейту через мовчання в мережі на тему ситуації в країні та агресії з боку Росії. Чи справді так важливо ділитися політичними думками зі своєю аудиторією? Чи кожен по-своєму переживає нелегкий для всіх час?

          Декілька останніх подій сколихнули український медіапростір: самовільне проголошення Росією незалежності окупованих територій, поява військової техніки на кордонах зі сторони Білорусі та Росії, введення надзвичайного стану в усіх областях України. Одна із найпопулярніших лідерок думок в Україні Таня Пренткович опинилася в центрі скандалу через те, що робила рекламу, а не обговорювала нагальні проблеми в країні.

          «Ви можете робити не тільки рекламу, а звертати увагу світу на те, що відбувається в вашій країні. І хочу вас засмутити – це лише початок! А, я забула, за це ж ніхто не платить.

 Інформаційна війна теж війна!» – обурюється підписниця Тані Оксана.

Блогерка прокоментувала це повідомлення у себе в історіях:

«Досить звинувачувати мене чи моїх колег, що ми не публікуємо нічого про ситуацію! ЗМІ достатньо вас вже залякали… Я для цієї країни зробила більше, ніж всі ті хейтери, які зараз вилізли! Я створила робочі місця, заплатила мільйони податків, популяризую українську мову, і ще можемо продовжувати! Зберігайте спокій та обіймайте своїх рідних! Я вірю в нашу армію! Вірю президента! І хочу вірити, що все буде добре!».

Переможниця 9-го сезону розважальної телепередачі «Холостяк», модель та блогер Дар’я Квіткова теж потрапила під шквал негативу через ведення Instagram-блогу мовою країни-агресора, а не тільки українською.

«Противно слухати мову ворога», – написала свій коментар під публікацією лідерки думок її підписниця.

Дар’я вважає, що має багато підписників із різних країн світу, тож для неї важливо, аби всі вони розуміли її. Тому Дар’я буде спілкуватися як українською, так і російською мовами, не дивлячись ні на що.

Наталя Літвін, блогерка з Тернополя, яка має майже мільйон підписників, звернулася до них з проханням про зберігання звичного ритму життя.

«Що ми можемо зробити? Вірити, що вистоїмо і все вирішиться мирним шляхом; не поширювати фейки і не сіяти паніку; підтримати армію, президента, об’єднуватися у важкий час; забути про різноголосся, сварки; йти на роботу, виконувати свої обов’язки, платити податки, які допоможуть армії. Ми одна країна і не дамо себе зламати!», – зауважила Наталя.

Також увагою не обділена Таня Самбурська. Проте, на відміну від попередніх представниць українського медіапростору, вона отримує позитивні коментарі щодо своєї діяльності. Таня активно підтримує армію, надсилаючи їм немаленькі кошти, а також призиває стати донором крові:

«Здача крові – це добровільна акція. Якщо ви здорова людина і маєте сили на такий вчинок, загугліть, де у вашому місті пункт здачі крові. Отримайте плюсик до карми і можливо врятуєте комусь життя!».

Також слід зауважити, що аватарки інфлюенсерів теж змінилися. Тепер на них ми можемо побачити кольори прапору, синій та жовтий, або його зображення. Такий флешмоб повинен підняти бойовий дух українських користувачів, прикликати їх до єдності в такий непростий для нас час.

Сторінки українських інтернет-магазинів теж вибухнули знайомими кольорами, які тепер можна побачити навіть на їхніх логотипах.

Тож як би важко нам всім зараз не було, і морально, і фізично, кожен переживає ситуацію у свій спосіб. Жоден не заслуговує булінгу в інтернеті, та може висловлювати свої думки, або мовчати, якщо йому так легше. Тому що головне не те, що ми говоримо, а те, які вчинки здійснюємо!

 

Зберігайте спокій та любіть Україну!

Теги: Україна,російська агресія,блогери,Інстаграм,українська мова,Таня Самбурська,Таня Пренткович,Наталя Літвін,Дар'я Квіткова
Мої відео