В обласному центрі провели напівмарафон і чемпіонат України з напівмарафону

В обласному центрі провели напівмарафон і чемпіонат України з напівмарафону
258036 ПЕРЕГЛЯДІВ

У п’ятому за ліком напівмарафоні й першому для Полтави чемпіонаті України з напівмарафону в обласному центрі взяли участь понад 6 тисяч бігунів – і професіонали, і любителі, і юні учасники естафет.

Трасу завдовжки 21 кілометр цього разу подолали більше 600 осіб. Із них, за словами секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти, 297 полтавців.

– Цього року ми більш глобально і масово організували цей спортивний захід. Приємно, що кожного року до нього долучаються все більше людей, – зазначив у вітальному слові начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Буцький.

Уперше Полтава приймала чемпіонат України з напівмарафону. На нього з’їхалися юніори і професіонали з різних областей. Федерації легкої атлетики Харківщини, Вінничини й Київщини посіли відповідно третє, друге й перше місця. Вітав колег і вручав відзнаки голова Полтавської обласної федерації легкої атлетики Геннадій Коваленко.

– Вважаю, що спортивне свято вдалося. Дякую всім організаторам і тим, хто долучився до проведення, учасникам і вболівальникам. Із погодою нам пощастило, бо хмарно й не так спекотно. Траса, думаю, бігунам сподобалася. Дякуємо всім, хто завітав сьогодні до Полтави. Запрошуємо на нові старти, – зазначив Геннадій Коваленко.

– Наше завдання з організаторами, щоб як не наступного, то через рік тут у напівмарафоні взяли участь 10 тисяч осіб. У першому напівмарафоні в Полтаві бігали 37 полтавців. Нині – 297. Це свідчить, що краянам цікавий біг і такі змагання. Взагалі біг – найкраща профілактика захворювань. Тому бажаю всім, хто ще не розпочинав, обов’язкового почати займатися спортом і вести активний спосіб життя, – додав Олександр Шамота.

Співзасновник НоваПошта та амбасадор New Run Інна Поперешнюк зазначила, що п’ять років тому, проводячи перший напівмарафон у Полтаві організатори навіть не могли уявити, що їм вдасться зробити місто біговою столицею України.

– Ми починали біг із 500 учасників. Нині їх більше 6 тисяч. Чимало приїхали з інших міст України, є бігуни-іноземці. Понад 2 тисячі дітей, – розповіла Інна Попершнюк. – Сьогодні коли бігла, то думала, що я в Нью-Йорку, а не в Полтаві. Дуже багато людей, велика підтримка на сцені. Це так заряджає і допомагає. Дякуємо, Полтаво!

– Сьогодні Полтава – це не просто спортивне місто, а й легкоатлетичне. Бажаю, щоб всі види спорту в регіоні употужнювалися й відповідну інфраструктуру розбудовували. Вперше за роки незалежності нашої держави Полтава отримала статус міста, яке приймає чемпіонат України з напівмарафону. Запрошую всіх через місяць приєднатися до вболівальників легкої атлетики, які стежитимуть за виступом нашої збірної на чемпіонаті світу в Досі. На цій першості розігруватимуть не лише медалі, а й олімпійські ліцензії. У збірній є представники й із Полтавщини. Тож запрошую вболівати за наших спортсменів разом, – зазначив головний секретар Федерації легкої атлетики України Михайло Ведмідь.

Чемпіонкою України у змаганнях із напівмарафону в Полтаві стала спортсменка Дар’я Михайлова із Київщини. Другою й третьою прийшли до фінішу бігунки Віра Овчарук із Вінничини й Катерина Карманенко з Рівненщини.

Звання чемпіона України у змаганнях із напівмарафону в Полтаві виборов спортсмен із Київщини Ігор Олефіренко. Друге місце посів Олександр Сітковський із Донеччини, а третє – Артем Казбан із Дніпропетровщини.

Найшвидших у напівмарафоні відзначили до п’ятого місця. Тож із-поміж жінок першу сходинку посіла Яна Кіптенко зі Слов’янська, другу – Світлана Маковоз із Запоріжжя, третю – Світлана Федченко із Сум, четверту – Олена Абрамова з Харкова, п’яту – Ірина Яцина із Жовтих Вод. Серед чоловіків першим до фінішу на дистанції 21 кілометр прийшов Дмитро Пожевiлов із Чугуєва Харківської області, другим – Антон Зайченко з Кременчука, третім – Володимир Билим із Полтави, четвертим – Леонід Єршов із Харкова, а п’ятим – теж харків’янин Олексій Семенюк.

Окрім забігів на дорослі дистанції – 21, 10, 5 кілометрів проводили естафети для дітей – на 100 і 500 метрів. Початківці могли подолати дистанцію «Мій перший кілометр».

Мої відео