В обласному центрі провели напівмарафон і чемпіонат України з напівмарафону

В обласному центрі провели напівмарафон і чемпіонат України з напівмарафону
256760 ПЕРЕГЛЯДІВ

У п’ятому за ліком напівмарафоні й першому для Полтави чемпіонаті України з напівмарафону в обласному центрі взяли участь понад 6 тисяч бігунів – і професіонали, і любителі, і юні учасники естафет.

Трасу завдовжки 21 кілометр цього разу подолали більше 600 осіб. Із них, за словами секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти, 297 полтавців.

– Цього року ми більш глобально і масово організували цей спортивний захід. Приємно, що кожного року до нього долучаються все більше людей, – зазначив у вітальному слові начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Буцький.

Уперше Полтава приймала чемпіонат України з напівмарафону. На нього з’їхалися юніори і професіонали з різних областей. Федерації легкої атлетики Харківщини, Вінничини й Київщини посіли відповідно третє, друге й перше місця. Вітав колег і вручав відзнаки голова Полтавської обласної федерації легкої атлетики Геннадій Коваленко.

– Вважаю, що спортивне свято вдалося. Дякую всім організаторам і тим, хто долучився до проведення, учасникам і вболівальникам. Із погодою нам пощастило, бо хмарно й не так спекотно. Траса, думаю, бігунам сподобалася. Дякуємо всім, хто завітав сьогодні до Полтави. Запрошуємо на нові старти, – зазначив Геннадій Коваленко.

– Наше завдання з організаторами, щоб як не наступного, то через рік тут у напівмарафоні взяли участь 10 тисяч осіб. У першому напівмарафоні в Полтаві бігали 37 полтавців. Нині – 297. Це свідчить, що краянам цікавий біг і такі змагання. Взагалі біг – найкраща профілактика захворювань. Тому бажаю всім, хто ще не розпочинав, обов’язкового почати займатися спортом і вести активний спосіб життя, – додав Олександр Шамота.

Співзасновник НоваПошта та амбасадор New Run Інна Поперешнюк зазначила, що п’ять років тому, проводячи перший напівмарафон у Полтаві організатори навіть не могли уявити, що їм вдасться зробити місто біговою столицею України.

– Ми починали біг із 500 учасників. Нині їх більше 6 тисяч. Чимало приїхали з інших міст України, є бігуни-іноземці. Понад 2 тисячі дітей, – розповіла Інна Попершнюк. – Сьогодні коли бігла, то думала, що я в Нью-Йорку, а не в Полтаві. Дуже багато людей, велика підтримка на сцені. Це так заряджає і допомагає. Дякуємо, Полтаво!

– Сьогодні Полтава – це не просто спортивне місто, а й легкоатлетичне. Бажаю, щоб всі види спорту в регіоні употужнювалися й відповідну інфраструктуру розбудовували. Вперше за роки незалежності нашої держави Полтава отримала статус міста, яке приймає чемпіонат України з напівмарафону. Запрошую всіх через місяць приєднатися до вболівальників легкої атлетики, які стежитимуть за виступом нашої збірної на чемпіонаті світу в Досі. На цій першості розігруватимуть не лише медалі, а й олімпійські ліцензії. У збірній є представники й із Полтавщини. Тож запрошую вболівати за наших спортсменів разом, – зазначив головний секретар Федерації легкої атлетики України Михайло Ведмідь.

Чемпіонкою України у змаганнях із напівмарафону в Полтаві стала спортсменка Дар’я Михайлова із Київщини. Другою й третьою прийшли до фінішу бігунки Віра Овчарук із Вінничини й Катерина Карманенко з Рівненщини.

Звання чемпіона України у змаганнях із напівмарафону в Полтаві виборов спортсмен із Київщини Ігор Олефіренко. Друге місце посів Олександр Сітковський із Донеччини, а третє – Артем Казбан із Дніпропетровщини.

Найшвидших у напівмарафоні відзначили до п’ятого місця. Тож із-поміж жінок першу сходинку посіла Яна Кіптенко зі Слов’янська, другу – Світлана Маковоз із Запоріжжя, третю – Світлана Федченко із Сум, четверту – Олена Абрамова з Харкова, п’яту – Ірина Яцина із Жовтих Вод. Серед чоловіків першим до фінішу на дистанції 21 кілометр прийшов Дмитро Пожевiлов із Чугуєва Харківської області, другим – Антон Зайченко з Кременчука, третім – Володимир Билим із Полтави, четвертим – Леонід Єршов із Харкова, а п’ятим – теж харків’янин Олексій Семенюк.

Окрім забігів на дорослі дистанції – 21, 10, 5 кілометрів проводили естафети для дітей – на 100 і 500 метрів. Початківці могли подолати дистанцію «Мій перший кілометр».

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео