АРТпроєкт #ЗНАЙ_НАШИХ: футбол – спортивна гордість ПНПУ імені В. Г. Короленка!

АРТпроєкт #ЗНАЙ_НАШИХ: футбол – спортивна гордість ПНПУ імені В. Г. Короленка!
156825 ПЕРЕГЛЯДІВ

Футбол – гра мільйонів і найпоширеніший у світі вид спорту. Хоча, зважаючи на популярність, футбол – це більше ніж спорт! Це життя, пристрасть, мистецтво, своєрідна мова, що єднає людей у всьому світі, це не робота, а творчість, маленький театр! Щороку потужний авангард талановитих та енергійних спортсменів-короленківців поповнює склад футбольних команд різних рівнів та клубів. Багато наших випускників завдяки систематичним тренуванням та наполегливості стали гордістю університету, досягли значних результатів та не зупиняються на досягнутому.

Розпочинають алею спортивної слави Полтавського педагогічного гравці, які виступають у національній збірній команді України.

Андрій Пятов – випускник факультету фізичного виховання 2010 р., заслужений майстер спорту України, випускник академії «Ворскла» (Полтава), теперішній клуб – «Шахтар». У національній збірній України провів 95 матчів (2007-2020). Учасник фінальних турнірів ЧС-2006, Євро-2012, Євро-2016, відбірних турнірів Євро-2008, ЧС-2010, ЧС-2014, Євро-2016, ЧС-2018 і Євро-2020, Ліги націй УЄФА 2019 та Ліги націй УЄФА 2020. У молодіжній збірній України провів 20 матчів (2004-2006). В юнацьких збірних України провів 8 матчів (2001-2002).

Роман Безус – випускник факультету фізичного виховання 2010 р. Випускник академії «Кремінь» (Кременчук), теперішній клуб – «Гент» (Бельгія). У національній збірній України провів 22 матчі (2011-2019). Учасник відбіркового турніру ЧС-2014, Євро-2016 і Євро-2020. У молодіжній збірній України провів 13 матчів (2010-2012).

Олександр Мелащенко – випускник факультету фізичного виховання 2001 р. Професійні виступи розпочав 1997 р. у складі другої команди полтавської «Ворскли», у складі першої команди клубу дебютував у матчах вищої ліги чемпіонату України 29 березня 1998 р. у грі проти запорізького «Торпедо». Відігравши декілька сезонів у головній команді рідного міста, по завершенні осінньої частини сезону 2000-2001 перейшов до столичного «Динамо». Після трьох років виступів за «Динамо» перейшов до Дніпропетровського «Дніпра», у складі якого грав протягом 2004-2006 рр. Протягом 2007-2009 перебував в оренді в «Кривбасі». У національній збірній України провів 16 матчів (2001-2003).

Олександр Чижов – випускник факультету фізичного виховання 2008 р. Вихованець полтавського футболу. У ДЮФЛ виступав за полтавські ДЮСШ ім. Горпинка і «Молодь». У 2004—2005 рр. грав переважно за другу команду «Ворскли» у Другій лізі. Після того як друга команда була розформована, поступово став залучатись до ігор основної команди клубу, вийшовши на поле кілька разів, потім поступово закріпився у складі «Ворскли» і в 2007—2008 роках виходив на поле регулярно. У 2008 р. перейшов у донецький «Шахтар». У молодіжній збірній України провів 6 матчів (2007 рік).

Денис Дедечко – випускник факультету фізичного виховання 2018 р. Починав свою футбольну кар’єру у дитячій команді «Зміна-Оболонь». У 2005 р. дебютував за основну команду в матчі проти луцької «Волині». У 2013 р. на правах вільного агента підписав дворічний контракт з полтавською «Ворсклою». У 2016 р. став гравцем «Олександрії». У складі молодіжної збірної України провів 4 матчі (2006-2008). У національній збірній України провів 1 матч (2013 рік).

Дмитро Різник – студент факультету фізичного виховання. Майстер спорту України міжнародного класу (2019). Футболом розпочав займатися в складі академії «Ворскли». У травні 2019 р. підписав свій перший контракт з полтавським клубом. У складі молодіжної збірної України провів 3 матчі (з 2017 до сьогодні).

Підтверджують високий спортивний статус Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка випускники, які грають у Прем’єр-лізі.

Володимир Чеснаков – випускник факультету фізичного виховання 2010 р. З 2006 р. виступає за полтавську команду «Ворскла». З 2016 р. був обраний її капітаном. Спортсмен – бронзовий призер чемпіонату у сезоні 2017/18 та фіналіст Кубка України 2019/20. 13 червня 2020 р. встановив новий рекорд клубу за кількістю матчів зіграних за клуб у Прем’єр-лізі. Володимир зіграв 293 матчі, тим самим побивши рекорд Арменда Даллку (292 гри).

Сергій Радевич – випускник факультету фізичного виховання. Вихованець ДЮСШ ім. І. Горпинки (Полтава). З 2001 по 2006 рр. грав у Полтавській «Ворсклі».

Андрій Міщенко – випускник факультету фізичного виховання. Починав грати у футбол у команді «Полтава-Молодь». У Прем’єр-лізі дебютував 2014 р. за команду ПФК «Севастополь». Після окупації Криму російськими військами весною 2014 р. ПФК «Севастополь» був розформований і Андрій влітку того ж року перейшов у донецький «Олімпік». З 2018 по 2019 рр. – гравець Одеського «Чорноморця». Зараз гравець професійного казахського футбольного клуб «Окжетпес».

Олексій Чичиков – випускник факультету фізичного виховання 2009 р. Вихованець цілої низки футбольних шкіл України. У ДЮФЛ протягом 2000-2003 рр. виступав за дніпропетровське УФК-2, полтавські ДЮСШ ім. І.Горпинка та команду «Молодь», дубнівську ДЮСШ, київську «Зміну-Оболонь», а також юнацьку команду кременчуцького «Кременя». Професіональні виступи розпочав 2004 р. у складі другої команди полтавської «Ворскли». Зараз гравець СК «Дніпро-1». Виступав у складі юнацької збірної України U-18, за яку протягом 2005 року провів 13 ігор. Протягом 2006-2008 рр. викликався до лав молодіжної збірної України.

Олег Чуваєв – випускник факультету фізичного виховання 2009 р. У чемпіонаті ДЮФЛ виступав за УФК-2 (Дніпропетровськ), ДЮСШ ім. І. Горпинка (Полтава), «Молодь» (Полтава). З 2005 р. грав за команду дублерів полтавської «Ворскли». У 2012 р. виступав за першоліговий «Миколаїв», з 2013 р. – за команду 1-ї ліги «Севастополь», де в першому ж сезоні провів 5 матчів і допоміг клубу зайняти перше місце та вийти в Прем’єр-лігу. З 2016 р. воротар луганської «Зорі».

Артур Данієлян – магістр факультету фізичного виховання. Вихованець ДЮСШ «Молодь» (Полтава) та донецького «Металурга». У 2015 р. виступав за «Металург» у юнацькій (U-19) першості України. У 2016 р. дебютував у складі «Сталі» та того ж року дебютував у Прем’єр-лізі в домашньому матчі проти одеського «Чорноморця».

Футболісти-короленківці не тільки активно виступають у складах різних команд, а й успішно реалізують себе в тренерській діяльності.

Олександр Мелащенко – тренер молодіжної збірної України; заступник голови громадської спілки «Асоціація футболу Полтавщини».

Іван Шарій – директор комунального закладу «Полтавська дитячо-юнацька спортивна школа «Ворскла» імені І.І. Горпинка».

Олександр Чижов – тренер U-19 ФК Ворскла».

Готують перспективних футболістів студенти та випускники факультету фізичного виховання: Максим Даценко, Артем Трушкін, Володимир Сільченко, Сергій Хрипко, Кирил Марченко, Олександр Попов, Артем Сидоренко, Максим Горжуй.

Студенти-футболісти беруть активну участь у Всеукраїнських та обласних універсіадах серед закладів вищої освіти. Збірна команда факультету фізичного виховання з футболу – срібний призер VI літньої Універсіади України 2005 р.. Склад команди: С.Вовкодав, М.Даценко, О.Зоря, В.Чеснаков, В.Субочев, І.Дем’яненко, С.Слинько, М.Прядко, О.Корнієнко, О.Донець, М.Лубенець, О.Нечипорук, С.Радевич, О.Чуваєв, О.Чижов, С.Швей. Кожен рік футбольна команда «ПНПУ» бере участь в Універсіаді Полтавщини серед закладів вищої освіти III – IV рівнів акредитації, де завжди тримається у трійці лідерів.

Підготовкою футбольної команди «ПНПУ» у різні часи займались:

Геннадій Данилович Слюсарєв (спортивний директор ФК «Ворскла);

Олександр Олександрович Єжаков ( тренер ДЮФШ ФК «Ворскла»);

Денис Олександрович Сердюк (директор Полтавської ДЮСШ «Молодь»);

Олександр Анатолійович Свєртнєв (доцент кафедри теорії й методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури ПНПУ імені В. Г. Короленка);

Сергій Миколайович Новік (старший викладач кафедри теоретико-методичних основ викладання спортивних дисциплін ПНПУ імені В. Г. Короленка);

Євгенія Юріївна Шостак (доцент кафедри теоретико-методичних основ викладання спортивних дисциплін ПНПУ імені В.Г.Короленка).

Зараз навчаються на факультеті фізичного виховання та грають у дублюючому складі Полтавського ВК «Ворскла» такі студенти: Денис Руденко, Даніїл Сємілєт, Олександр Пось, Андрій Пелипенко, Максим Товстий, Денис Галата.

Успішна та амбітна зміна виховується у стінах Полтавського педагогічного університету. Спортсмени неодноразово підтверджували слова уславленого Валерія Лобановського: «Гра забувається, результат залишається!»

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео