Велосипед, як міський транспорт

Велосипед, як міський транспорт
17788 ПЕРЕГЛЯДІВ

Тисячі киян користуються велосипедами щоденно, без святкової нагоди. Вони їздять на роботу, навчання, доставляють їжу або просто катаються містом. Втім велосипедна інфраструктура столиці — це поки що єдиний веломаршрут Троєщина-Європейська площа. Ситуація буде змінюватися, оскільки норма про велодоріжки є у нових Державних будівельних нормах. Однак киянин Олексій поки що надає перевагу метро:

«Нам ще далеко до Європи в плані інфраструктури, тому що в нас тільки починаються будуватися велодоріжки. В Луцьку, де я жив, вже трохи активніше почалися заворушення, бо трохи ближче до Європи. Там вже більше велодоріжок, які мають певну траєкторію руху, але якщо відповідати на ваше запитання, то в Києві зручніше користуватися транспортом, особливо метро»

Українські міста пристосовуються до потреб велосипедистів по-різному. Наразі на першому місці – Львів, – каже медіа координаторка громадської організації U-Cycle Марина Блудша:

«В Україні умови для велосипедистів, якщо ми говоримо про дорожню вело структуру, почали створюватись протягом останніх 10 років. Наразі веде Львів, який ухвалив вело концепцію, і не лише ухвалив, а й почав активно її впроваджувати. Там вже є не один веломаршрут, тобто це мережа велодоріжок, які пов’язують місця, де люди живуть та працюють. Другий це Київ, де в якому, на жаль, поки є один веломаршрут – Троєщина – Європейська площа. Після Львову та Києва йде Вінниця та Івано-Франківськ. За нашими підрахунками, які ми проводимо в Києві щороку двічі на рік з 2014 року бачимо, що частина велосипедистів рухається по тротуару, тому що по дорозі їм їхати небезпечно. З усім тим попри те, що умов в Україні для велосипедів не так багато, як в європейських країнах, кількість велосипедистів щороку зростає. Зокрема, за результатами останнього підрахунку, в Києві на 40 % збільшилось користувачів велосипедами в будні та на 46% у вихідний день».
Зараз дуже стрімко розвиваються велотури по Україні та закордоном. З приходом тепла більшість туристів почали розчохлять свого залізного коня і планувати поїздку. Більше про веломандри розповіла нам співзасновниця велотуру «Velovuyki», Наталя Тулюлюк.
У провідників туру є до учасників туру особливі вимоги?
Звичайно є, але вони не значні. Повинні бути особисті якості у людини, вміння орієнтуватися, ремонтувати велосипед в разі поламання та вміння надавати першу медичну допомогу.
Скільки людей максимум повинно бути у турі, щоб поїздка була комфортна?
По різному, якщо в групі людей 16, то інструктора буде два. Щоб просто вийти в нуль, покатати людей, не витративши співвідношення ціни та якості, треба набрати мінімум 3-4 людини.
Як ви розвідуєте новий маршрут для велотурів?
Зазвичай виїжджаємо на розвідку з командою. Велотуризм – це делікатний бізнес, я особисто знайома з багатьма такими організаціями, як наша, і ми намагаємось не переходити один одному дорогу.
Який був максимальний вік велотуриста?
З нами був поїхав чоловік віком 68 років, знаєте, він справлявся краще за молодих. Зараз вік не про що не говорить. По Києву сьогодні їздять такі дідусі та бабусі спортивні, що куди там багатьом молодим.
Які побоювання найчастіше турбують клієнтів новачків?
Перше питання, яке в них виникає: «Чи подужаю я тур?». Перед набором в групу я досконало з’ясовую можливості людини в телефонній співбесіді, по переписування та при зустрічах. Дізнаюся чи є у нього велосипед, як часто катається, коли їздив останній раз. Також питаю про наявність захворювань. Й потім ми робимо висновок разом чи їхати людині чи ні.
Трапляється, коли хтось сходить з дистанції, не розраховуючи сили?
Так, звичайно. Люди швидко стомлюються і валяться із велосипеда. Тоді ми підвозимо машиною до пункту призначення. Щоб подолати маршрут потрібна неабияка сила духу, але враження й емоції під час поїздки зашкалюють.
Велосипеди – це звичний міський транспорт у європейських країнах. Поступово велосипед в Україні стануть повсякденним транспортом, а не розвагою.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео