У Херсонській області допомагали донорством онкохворим дітям

У Херсонській області допомагали донорством онкохворим дітям
203317 ПЕРЕГЛЯДІВ

Донорство крові важливо завжди й для всіх. Ця діяльність справді рятує життя та нерідко може бути порятунком після нещасних випадків. Донорів крові потребують пацієнти після оперативних втручань, після нещасних випадків та інших не дуже добрих подій. Але однією із груп, що найбільше потребує донорської крові, є онкохворі. Особливо це стосується дітей.

Донорство крові для онкохворих потрібно з багатьох причин. Однією з найголовніших є те, що від дії хімієтерапії, під час якої нерідко відбуваються втрати крові, змінюється її склад. Нормальна кількість червоних кров'яних тілець, тромбоцитів чи різних важливих білків порушується. А від цього страждають інші органи. Окрім цього пухлини також виділяють речовини, що пригнічують вироблення гемоглобіну. А це вже може загрожувати навіть хронічними кровотечами. Саме задля того, щоб мати можливість вчасно та ефективно лікувати онкохворих, і проводяться переливання крові. Таким чином нормалізують показники різних елементів крові та взагалі повертають її склад до нормального. І саме тому у лікарнях, що займаються лікуванням таких пацієнтів, постійно потрібні донори. Кров та її компоненти дуже швидко закінчуються. І саме для того, щоб не допускати недостач проводяться різноманітні донорські акції.

Далеко не всюди є пункти здачі крові. Якщо навіть у невеликих містах ще можна знайти такі, то сільські жителі не рідко навіть можуть хотіти бути донорами, але не мати можливості. Саме тому різноманітні центри крові їздять обласними територіальнимт громадами та розгортають там пункти здачі крові. І саме така подія і сталася на Херсонщині – на базі Голопристанської районної лікарні Херсонський обласний центр служби крові на цілий день відкрив пункт здачі.

Дату події вибрали не випадково. Це був Міжнародний день онкохворої дитини.  І саме для них, для таких дітей і проводили збір крові. За статистикою більшість дітей з онкологічними захворюваннями потребують переливання крові або її елементів. Але знайти потрібну групу та резус-фактор інколи досить складно. Тому і організовують мобільні пункти донорства там, де немає стаціонарних. І це дійсно має свої результати.

Охочих допомогти онкохворим дітям зібралося досить багато. Як кажуть працівники пункту, люди приходили навіть до відкриття. Вони йшли перед роботою або брали вихідний – все, аби допомогти дітям. Причому чимала кількість людей робили це безоплатно, хоча є й можливість отримати кошти за це. Люди отримували компенсацію на обід та солодкий чай після процедури.

Чимало було тих, хто здавали кров вперше. Але були й регулярні донори. Для здачі крові приїздили з інших селищ, люди різного віку, статі та професії – всі вони були на рівних. У всіх була одна шляхетна мета – допомогти онкохворим дітям. Вчителі, лікарі, представники адміністрацій населених пунктів, із яких приїздили люди – всі вони фактично зібралися в одному місці задля цього. І насправді не було ніякої різниці, чим займається людина по життю. Головне – прагнення допомогти.

До речі, як виявилося, медикам центру крові виділили помічників із лікарні, в якій і проводилася ця акція. Але людей було більше, ніж очікували, тому навіть було трохи складно – не вистачало рук. Проте з усім іншим проблем не було. Херсонський центр служби крові привіз із собою всі витратні матеріали та реактиви для проведення експрес-аналізів. Але атмосфера була не негативною, як це часто буває у лікарнях, а досить піднесеною. Адже і медичні працівники, і донори знали, для чого вони це роблять.

Такі благодійні акції проводяться не вперше. І точно не востаннє. А медики закликають допомагати. Адже це просто. Але це може врятувати життя.

Мої відео