"Razom" – будуємо процвітаючу Україну разом

"Razom" – будуємо процвітаючу Україну разом
379397 ПЕРЕГЛЯДІВ

Український народ бореться за своє життя вже не одну сотню років. Постійні зазіхання інших, вже давно не існуючих країн на наші території залишили глибокі шрами в нашій історії. І навіть після набуття незалежності українці, які сподівалися далі жити у спокої та розвивати свою країну, змушені продовжувати цю битву. Змінилася лише назва, ворог залишився той самий. І далеко не кожен це розуміє. Ще у 2013 році розпочався Євромайдан, який покликаний був фактично скинути проросійського Януковича з посади президента. А потім почалася чорна сторінка в житті країни, постійна кривава рана на її тілі – вторгнення росії на територію Донбасу. Тоді багато людей були дуже розгублені. Хтось на Євромайдані втратив своїх близьких. Інші змушені були переживати смерті через те, що на наші землі прийшли ті, кого не просили. В той час і почала діяти організація, що допомагала з координацією та постачанням необхідних речей протестувальникам на Майдані, розслідувала злочини можновладців та надалі підтримувала українців. І зараз робить те саме. Ця організація – благодійний фонд "Razom".

Розкрити повний потенціал України – така мета цього фонду. Для цього там працюють сотні волонтерів з усього світу, допомагаючи українцям у скрутних ситуаціях. Вони розуміють, що ще тоді, у 2013-2014 роках, наш народ вже вів справжні битви за це. Так само вони розуміють і те, що як би не було важко, але потрібно боротися. Боротися за нові можливості, покращувати кожною своєю дією майбутнє, при чому як глобально для країни, так і для кожного окремого громадянина. Саме тому фонд створює різноманітні проєкти, що допомагають у цьому та підтримують українців. Це як довгострокові, так і короткострокові ініціативи, а інколи і співпраця з іншими організаціями, з метою навіть у такі дійсно важкі для нас часи все одно бути на шляху до кращого “завтра”. Люди з України та інших країн об'єдналися разом задля цього. І це приносить свої результати.

"Razom" ще у часи Євромайдану змогли зібрати понад 100 тисяч доларів на допомогу протестувальникам. Ці кошти тоді пішли на забезпечення найнеобхіднішим. Вже тоді було розуміння, що через кров, піт та сльози Україна виборювала зміни, свій прогрес та свою дорогу в Євросоюз, яка все ще триває. Пізніше фондом було створено цілу книгу про правові проблеми на сході України та анексію Криму. І ця книга наразі навіть вивчається у провідних юридичних школах США. А паралельно з цим "Razom" спромоглися зібрати понад 150 тонн гуманітарних вантажів, адже в 2014 вже активно відбувався рух внутрішньо переміщених осіб, люди втікали від російської агресії на Донбасі та потребували допомоги буквально тут і зараз. А за рахунок того, що фонд першочергово був об'єднанням благодійників Сполучених Штатів та України, вони змогли навіть більше. Так, у 2015 вони у співпраці з Madison Square Garden підтримували бій Кличка, частину коштів з квитків на який було передано на проєкти. Ще трохи пізніше почали створюватися більш локальні ініціативи, наприклад програма "Реформатори без кордонів", що відбувалася у Одесі та була покликана дати старт розробці інструментів електронного уряду. Різноманітні форуми та зустрічі, програми для обміну досвідом журналістів, авторів стартапів, творчих талантів та технологічної спільноти – насправді це дуже багато різних ініціатив, які дійсно працювали на розвиток нашої країни. І так само як тоді, у більш мирні часи, так і тепер "Razom" мають чимало проєктів, які актуальні прямо зараз.

Наприклад, ініціатива термінової допомоги, що надається у надзвичайних та непередбачуваних ситуаціях. Фонд допомагає воїнам давати відсіч ворогу, надаючи гуманітарну допомогу та тактичні медичні матеріали. На сайті є буквально список того, що необхідно і що можуть пожертвувати ті, у кого є на це можливість. Там можна знайти й такі речі, як шприци та катетери (і загалом медичні розхідні матеріали), так і техніку, таку як портативні апарати УЗД, рації та дрони. Було розроблено навіть цілу онлайн-систему для відстеження потреб на допомогу, створено конкретні маршрути доставки. Окрім цього допомагає фонд і з евакуацією. І паралельно з цим всім у рамках цього проєкту фонд поширює інформацію про війну в Україні, займаючись і інформаційною підтримкою.

Ще однією важливою ініціативою є "CPR4U". Близько 700 тисяч людей щороку помирає від зупинки серця та невдалої серцево-легеневої реанімації. І допомогти змінити це можуть тренінги та наявність зовнішніх автоматичних дефібриляторів у місцях, де постійно великі скупчення людей. Тому ця програма і передбачає проведення занять та поширення культури серцево-легеневої реанімації для цивільного населення. Вже встановлено дефібрилятор та проведено курси у Дрогобичі. І діяльність цього проєкту продовжується.

А разом з АНЦ, українським аптечним холдингом, "Razom" забезпечують бійців медикаментами у рамках ініціативи "З турботою про незламних". Саме медичні препарати нерідко є тим, чого дуже не вистачає на передовій. І цей проєкт закриває ці потреби. А аптечний холдинг розміщує QR-коди з посиланнями на донати та пропагує допомогу медикаментами для бійців.

Звісно не обходять стороною у фонді й нагальну потребу в автомобілях на фронті. Воно постійно знищуються там, на передовій буквально їх називають "розхідним матеріалом". І насправді кожне авто там, особливо міцне та маневрове – на вагу золота. Тому в рамках ініціативи "Авто для перемоги" є одразу кілька програм для забезпечення бійців. Так, можна допомогти з пошуком автомобілів, або ж навіть пожертвувати власне авто. Також можна допомогти з покупкою карет швидкої.  Окрім цього можна й інформаційно допомогти, поділившись інформацією про цей проєкт серед знайомих та друзів, або ж задонатити. Таким чином можна допомогти не одному воїну вберегти своє життя та повернутися додому.

Допомагають у фонді й дітям, що втратили батьків на війні. Маленькі українці також перебувають у стресі. І в наших силах дати їм тепло та підтримку. Наприклад, допомогти зібратися в школу. У рамках цієї ініціативи можна пожертвувати кошти, що підуть на канцелярію дітям. Або ж можна допомогти зробити подарунок на день народження чи інше свято. Діти мріють про такі звичайні речі й ми можемо дати їм це.

Допомога волонтерським організаціям з гуманітарною допомогою, підтримка інших, невеликих фондів та окремих людей харчуванням, ліками та евакуацією, реабілітація, психологічні консультації та підтримка – все це також робить фонд "Razom". У фонді прагнуть допомогти всім, хто цього потребує, як військовим, так і цивільним. Але на все треба кошти. І навіть найменший донат може допомогти.

Фонд "Razom" справді є прикладом того, як можна не просто говорити, а діяти. Об'єднавши у собі волонтерів із різних країн, він робить все можливе для нашої найшвидшої перемоги. І кожен з нас може допомогти її наблизити. Кожен донат – це крок до цього. Тож допомагаймо разом нарешті закінчити цю кровопролитну війну та вигнати окупанта з наших земель.

Мої відео