На Донеччині припинено діяльність осіб, що займались трудовою експлуатацією громадян

На Донеччині припинено діяльність осіб, що займались трудовою експлуатацією громадян
22937 ПЕРЕГЛЯДІВ
За процесуального керівництва прокуратури Донецької області співробітниками УБЗПТЛ та слідчими СУ ГУНП у Донецькій області припинено незаконну діяльність осіб, які під виглядом функціонування благодійного фонду займались трудовою експлуатацією людей.
 
 
          
 
 
Досудовим розслідуванням встановлено, що упродовж 2018-2020 років троє місцевих мешканців організували у м. Маріуполі благодійний фонд, що діяв під виглядом «реабілітаційного центру». За допомогою психологічного впливу, користуючись уразливим станом осіб, зловмисники примушували їх виконувати фізично тяжкі роботи на території Донецької та Дніпропетровської областей. Загалом жертвами трудової експлуатації стали понад 30 чоловіків та жінок, що опинились у складних життєвих обставинах, та звернулись до вказаних закладів за допомогою.
 
 
          
 
 
Грошові кошти, виручені від виконання робіт зазначеними громадянами, розподілялись виключно між «благодійниками». Самі ж робітники залишались фактично безправними, мешкали по 6 чоловік у маленькій кімнаті та не могли вільно пересуватися.
 
У ході санкціонованих слідчим суддею обшуків у приміщеннях закладів виявлено та вилучено поліграфічну продукцію, яка містила рекламу так званого «реабілітаційного центру», чорнові записи та документи щодо організації роботи вказаного «центру», грошові кошти, отримані від протиправної діяльності, мобільні телефони та банківські картки.
 
Наразі проводяться першочергові слідчі та процесуальні дії для встановлення усіх обставин злочину та кола осіб, причетних до нього. Вирішується питання щодо повідомлення особам про підозру за ч. 2 ст. 149 КК України (торгівля людьми, вчинені щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб) та обрання міри запобіжного заходу.
 
 
 
Досудове розслідування триває.
Теги: законісправедливість
Мої відео