Ізраїльтяни знайшли можливий символ Христа

187761 ПЕРЕГЛЯДІВ

На порозі Різдва Христового археологи відшукали практично цілісіньку мармурову скульптуру вигляді барана. На думку вчених, цей витвір міг символізувати Ісуса.

Статуя була знайдена у маленькому поселенні Кесарія, що в Ізраїлі поблизу візантійської церкви 5-7 cтоліття н.е. "У стародавніх християн не було заведено зображати Спасителяу вигляді людини. Натомість вони вдавалися до символів Христа, і саме баран є одним із найпоширеніших із них",- розповідають Пітер Гендельман і Мохаммед Хатер, які керували розкопками і представляли ізраїльські провладні структури з питань старожитностей.

Археологи зазначають, що знахідка могла викорисовуватись в облаштуванні зовнішнього фасаду церкви. Проте, якщо ця архітектурна памятка відноситься до ранішого римського періоду історії, то вона повязана із такими богами як Гермес і Меркурій, які також нерідко зображувалися в образі барана. Древній єгиптський бог сонця Амон-Ра, за віруваннями, міг перекидатися на цю творину, тож єгиптяни відносилися до неї з великою повагою.

"Чи це випадковість, чи ні, але скульптуру знайшли саме напередодні Святвечора", - зазначають Гендельман і Хатер.

Мої відео