У Києві відкрилася виставка "Биківня - територія пам'яті"

У Києві відкрилася виставка "Биківня - територія пам'яті"
108902 ПЕРЕГЛЯДІВ

     У Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» відкрилася фотодокументальна виставка «Биківня – територія пам'яті». Це спільний проект Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» та Українського інституту національної пам'яті.

     В.о. генерального директора Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» Оксана Новікова-Вигран підкреслила, що відкриття виставки Заповідника у приміщенні музею уже стало доброю традицією, і наголосила на важливості співпраці між закладами культури. Попри те, що «Київська фортеця» тематично пов'язана з іншою сторінкою української історії, це так само було місце ув'язнення, що робить відкриття виставки символічним.

     Генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Богдан Біляшівський зазначив, що презентована виставка – результат тривалої роботи й значних архівних пошуків. Знаковим є те, що її відкриття припало на 2017 р. – рік 80-х роковин початку «Великого терору».
     «Попри те, що 12 банерів не змогли умістити всі сюжети, пов'язані із Биківнянською трагедією, вони хронологічно охоплюють часовий проміжок від партійних рішень 1937 р. та оперативних наказів НКВС, директив, якими реалізовувались так звані «національні операції», до діяльності Заповідника на сучасному етапі»,- розповів Богдан Біляшівський.
     Виставка акцентує увагу на перебігу масових політичних репресій у Києві, особливостях суспільно-психологічної атмосфери в тогочасному українському суспільстві, на тлі якої розгортались процеси шпигуноманїі та пошуку ворогів, діяльності позасудових органів, які здійснювали репресивну функцію.
     Начальник Управління наукового забезпечення політики національної пам'яті Українського інституту національної пам'яті Ярослав Файзулін підкреслив, що вся Україна упродовж 1937 – 1938 років перетворилась на «територію смерті». Місця масових поховань жертв сталінського терору знаходяться у Львові, Харкові, Луцьку, Донецьку тощо.
     «Зрозуміло, Биківнянські могили є серед них найбільшим, а кількість розстріляних органами НКВС визначається істориками від 20 до 100 тис. осіб. На сьогоднішньому етапі вкрай необхідною для суспільства є максимально можлива верифікація та оприлюднення відомостей про жертв масових політичних репресій», - сказав він.
     Учасник відкриття фотодокументальної виставки, письменник і журналіст Юрій Рудницький розповів, що Биківня для нього, як і для багатьох українських родин, – особиста історія, місце останнього спочинку розстріляного співробітниками НКВС родича.

 

     Повідомляє Міністерство культури України


Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео